STYPENDIA PREMIERA
Dodane przez aurban dnia Listopada 24 2016 21:20:40

17 listopada 2016r. w oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016.

Na uroczystość zaproszono: przedstawicieli Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Kierownika Delegatury – Placówki Zamiejscowej w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Zastępcę Dyrektora Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Proboszcza Parafii św. Zygmunta w Opinogórze, a także przedstawicieli władz samorządowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: p. A. Stolpa- Starosta Powiatu Płońskiego oraz wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i dyrektorami placówek oświatowych.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są corocznie od 1998 r. Może je zdobyć tylko jeden uczeń z danej szkoły, który w roku poprzedzającym jego przyznanie musi mieć wysoką średnią ocen na świadectwie - co najmniej 4,75 oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania. Wyróżnieni uczniowie na ten sukces zapracowali w roku szkolnym 2015/2016. W tym roku nagrody otrzymało 44 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. Byli wśród nich uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku: Patrycja Kwasiborska z klasy II LW oraz Kinga Robakiewicz z klasy IV TŻ/F.

Zgromadzeni na uroczystości w Opinogórze Górnej uczniowie z rodzicami dyrektorzy szkół i zaproszeni goście podziwiali  występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego START  w Płońsku.

Już wkrótce zostanie umieszczony wywiad z nagrodzonymi uczennicami: Patrycją i Kingą. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Dobrowolska