Profilaktyka raka piersi – podziękowania
Dodane przez aurban dnia Lipca 08 2013 20:37:58

Pani pedagog Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku nawiązała współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Płońsku w ramach realizacji kampanii edukacyjnej związanej z profilaktyką raka piersi.

Uzyskanie kwalifikacji szkolnego koordynatora w/w kampanii i późniejsze prowadzenie zajęć z młodzieżą- możliwe było m.in. dzięki szkoleniu, które odbyło się w Centrum Onkologii w Warszawie. Dzięki wsparciu PSSE w Płońsku udało się zwrócić uwagę uczniów na tematykę profilaktyki raka piersi.

Przystąpienie do kampanii umożliwiło młodzieży branie udziału w spotkaniach z pracownikami PSSE oraz specjalistami podczas wykładów na terenie naszej szkoły.

Adresatami edukacji stali się głównie uczniowie klas pierwszych. W czasie zajęć wykorzystywano materiały przekazane przez PSSE (m.in. filmy, ulotki, zawieszki, kalendarzyki, materiały informacyjne dla rodziców uczniów). Uczniowie współtworzyli zajęcia poprzez swoją aktywność.

Za aktywność związaną z wyżej wymienionymi działaniami [b] pani Monika Gołębiowska – Łaska otrzymała specjalne podziękowania za osobiste zaangażowanie w realizację działań na rzecz profilaktyki raka piersi. [/b]

Podziękowanie podpisali;

- Koordynator Powiatowy – Anna Ozimkiewicz
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku lekarz medycyny – Krzysztof Bielski