XXXVI Olimpiada Języka Angielskiego etap szkolny 14.11.11
Dodane przez aurban dnia Stycznia 30 2013 21:58:46

W dniu 14.11.2011 roku w auli naszej szkoły odbył się I etap zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który zorganizowała i przeprowadziła p. A. Urban.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów:

1.Kromołowska Aleksandra – kl. IV TI
2.Grabowska Aleksandra – kl. III LH
3.Tomczewska Milena – kl. III LH
4.Laskowska Ewelina – kl. III LH
5.Kazimierczak Martyna kl. III LH
6.Figat Piotr kl. III LH
7.Nowicki Konrad kl. II TI
Opieka p. A. Urban

8.Klepczyńska M. – kl. III LW
9.Pasik J. – kl. III LW
Opieka p. M. Zielińska – Nosarzewska

Test składał się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie.

Celem Olimpiady Języka Angielskiego jest rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Eliminacje są trzystopniowe:

I stopień – zawody szkolne
II stopień – zawody okręgowe
III stopień i zawody centralne.

Uczestnik Olimpiady przygotowuje się samodzielnie do eliminacji wszystkich stopni korzystając z opieki szkoły i pomocy nauczyciela w ukierunkowaniu pracy.

Do II etapu zawodów okręgowych Olimpiady Języka Angielskiego decyzją Okręgowego Komitetu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikował się Nowicki Konrad uczeń kl. II TI - nauczyciel Agnieszka Urban

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnym etapie OJA.

Przygotowała:

Agnieszka Urban