Profialktyka uzależnień i odpowiedzialność karna młodzieży - zajęcia z uczniami klas drugich w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku
Dodane przez aurban dnia Kwietnia 04 2016 20:48:44

W dniu 1 kwietnia 2016r. odbyły się zajęcia poświęcone profilaktyce uzależnień, skierowane do uczniów naszej szkoły. Prelegentami i współorganizatorami zajęć byli: p. Kinga Drężek i p. Piotr Jaszczur z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

W trakcie pierwszego spotkania, które otwiera cykl zajęć ze wszystkimi klasami drugimi, młodzież dowiedziała się m.in. o konsekwencjach, jakie niesie za sobą używanie środków psychoaktywnych, takich jak "dopalacze" czy narkotyki. Podczas rozmowy, młodzież wskazywała na inne możliwości radzenia sobie z problemami czy stresem, które nie degradują organizmu.

Ważnym elementem spotkania była prelekcja poświęcona odpowiedzialności karnej młodych ludzi (także 17- letnich, którzy w rozumieniu prawa, odpowiadają jak osoby dorosłe). Zaproszeni goście zwrócili uwagę słuchaczy na problem cyberprzemocy, kolejnego niebezpiecznego zjawiska. Odwołali się do przykładów tzw. hejtowania w sieci, które odziałuje piętnujaco na osoby w środowisku lokalnym. Na koniec młodzież obejrzała krótki film, poświęcony uzależnieniom, przygotowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno -Epidemiologiczna i Służbę Więzienną. Zajęcia, prowadzone głównie w oparciu o rozmowę z uczniami, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy Komendantowi Powiatowemu Policji w Płońsku- Panu Jarosławowi Brzozowskiemu oraz Funcjonariuszom Policji- Pani Kindze Drężek i Panu Piotrowi Jaszczurowi za możliwość przeprowadzenia wartościowych zajęć z uczniami.

Przygotowała: Monika Gołębiowska- Łaska