Winnica i winogrona :)
Dodane przez aurban dnia Grudnia 17 2019 23:26:19

Winnica i winogrona :)

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Kolejne nowe doświadczenie zawodowe uczniów ZS 1, to wizyta na plantacji winogron oraz w winnicy HPOMETITH KTHMA, gdzie uczniowie wraz z opiekunami pracowali przy zbiorze winogron. Poznali siedem różnych gatunków tych owoców oraz sposoby ich przetwarzania, wstępną macerację, klarowanie, fermentację oraz metody leżakowania wina, przygotowanie butelek oraz  ich zamykania i etykietowania.

Było dużo różnych niesamowitych wrażeń i emocji związanych ze sprawdzeniem wiedzy. Pytania właścicieli plantacji dotyczyły oczywiście wina, jego historii i procesu przygotowania. Smaczną nagrodą była degustacja ciekawych przetworów, takich jak dżemy z pomidorów, cytryny i mandarynki w syropie itp.

Były to bardzo przyjemne i słodkie doświadczenia.

Przygotowała

Agnieszka Urban