Wizyta w chłodni owoców - praktyka TMR
Dodane przez aurban dnia Grudnia 28 2019 19:40:33

Wizyta w chłodni owoców  – praktyka TMR

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Praktyka uczniów klasy technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki jest kontunuowania w warsztatach mechanicznych. Dodatkowo uczniowie wzbogacają swoje doświadczenie odwiedzając różne zakłady pracy. Tym razem młodzież miała okazję zobaczyć bardzo nowoczesną chłodnię owoców.

Jest ona w pełni zautomatyzowanym zakładem pracy, specjalizującym  się w przechowywaniu owoców kiwi. Produkcja tych owoców rośnie, czemu sprzyja wzrost popytu międzynarodowego na grecki produkt oraz relatywnie łatwiejsza uprawa. Chłodnia wyposażona jest w kompletne komory chłodnicze, wsparte niezawodnymi systemami chłodniczymi i agregatorami, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców, eksportujących kiwi.

Uczniowie zapoznali się z działalnością tej firmy, jej funkcjonowaniem, organizacją pracy oraz urządzeniami elektronicznymi  sterującymi pracą poszczególnych komór chłodniczych. Chłodnia może być również kontrolowana i sterowana na odległość za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie komórkowym, co było bardzo interesujące.

Przygotowała

Agnieszka Urban