Współpraca Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku
Dodane przez aurban dnia Maja 05 2016 21:38:46

22 lutego br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, a  II LO w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

Porozumienia zostały podpisane w celu prawidłowej realizacji procesu kształcenia uczniów klas wojskowych prowadzące do opanowania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego określonego w „Minimum programowym”, a tym samym przygotowania ich do odbycia służby przygotowawczej według „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”

„Minimum programowe” zgodnie z Decyzją nr 10/Szkol./P7 Ministra Obrony Narodowej jest dedykowane szkołom i organizacjom pozarządowym, a treści w nim zawarte powinny stanowić integralną część programu kształcenia w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach lub szkolenia realizowanego przez organizacje pozarządowe. Obejmują one treści i efekty szkolenia ujęte w obowiązującym w Siłach Zbrojnych „Programie szkolenia podstawowego SZ RP”.

Podczas wizyty omówione zostały również zasady współpracy jakie będą realizowane w ramach tego porozumienia.