Uczniowie ZS nr 1 w Płońsku poznają tajniki sztuki teatralnej w języku angielskim
Dodane przez aurban dnia Grudnia 17 2015 21:42:25

15 grudnia 2015r. po raz kolejny uczniowie ZS nr 1 w Płońsku wybrali się do teatru „Buffo”na przedstawienie w języku angielskim „ The CantervilleGhost” (Duch z Canterville) – spektakl oparty na podstawie powieści Oskara Wilde’a.

Klasy: 3LW, 3LP/S, 3TI/M z nauczycielkami języka angielskiego Małgorzatą Zielińską-Nosarzewską oraz Magdaleną Jeżak miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji języka angielskiego.

Akcja powieści, na podstawie której przygotowano spektakl,to interesująca opowieść o starym, angielskim zamku, w którym straszył duch sir Simona Cantervill’a. Wszystko toczyło się normalnie, ale każdy nowy dzierżawca zamku wyjeżdżał, do czasu kiedy w posiadłości zamieszkała amerykańska rodzina Otisów z córką Wirginią i synem Washingtonem, która nie wierzyła w duchy i wszystkie zjawiska paranormalne. Duch już od pierwszej nocy próbował nastraszyć rodzinę, ale jak się okazało to on sam stał się obiektem żartów, straszenia i kpin. Jedynie Wirginia próbowała go zrozumieć i uwierzyć w jego istnienie. Dzięki pomocy córki Otisów duch z Canterville mógł w końcu udać się na wieczny odpoczynek.

Spektakl został wyreżyserowany przez Paul’aStebbings i Phil’aSmithzaprezentowany przez TNT Theatre Britain. Obsadę stanowiło czterech aktorów, którzy wcielali się w różne role poprzez zmianę charakteryzacji. Powieść Oskara Wilde’a została przedstawiona w innowacyjny sposób, gdyż zawierała bardzowiele elementów humorystycznych, wręcz „rozśmieszających do łez”.  Szybka akcja, teatralny styl, kontakt z publicznością, elementy komediowe, a także język, który okazał się zrozumiały sprawiły, iż uczniowie opuszczali teatr „Buffo” w bardzo dobrych nastrojach. Kontakt z „żywym” językiem podwyższa kompetencje młodzieży oraz zachęca do bezpośrednich kontaktów z osobami posługującymi się językiem angielskim. Jest to także rodzaj lekcji powtórzeniowej, skłaniającej uczniów do słuchania, zrozumienia, a w dalszej kolejności mówienia w języku angielskim.

Przygotowała:

Małgorzata Zielińska-Nosarzewska