Maturzyści w Częstochowie
Dodane przez aurban dnia Marca 27 2017 22:14:14

24 marca 2017r. o godzinie 6.00 spod parafii św. Maksymiliana Kolbe wyruszyły dwa autokary z maturzystami zmierzającymi na Jasną Górę w jednej intencji - ,,pomyślność na egzaminie maturalnym. Pielgrzymkę do Częstochowy zorganizowali: ks. W. Dziewulski i p. M. Szadkowski. Uczniowie klas maturalnych udali się do Sanktuarium Maryjnego wspólnie z wychowawcami: p. D. Gut- Pacuszką, p. A. Dobrowolską, p. E. Makowską, p. A. Kosewską oraz A.Urban. Obecni byli wicedyrektorzy: p. A. Rykowska i p. S. Urban.

Mszę w Bazylice i Drogę Krzyżową dla maturzystów poprowadził ks. bp. M. Milewski, który patrząc na licznie zgromadzoną młodzież (2500 młodych), powiedział, że to ,,ujmujące świadectwo wiary, a trud młodych ludzi z pewnością nie zostanie zmarnowany”.

W wolnym czasie maturzyści zwiedzili Skarbiec, udali się na wieżę widokową, a także złożyli intencje osobiste przed ołtarzem NMP w Kaplicy, ponadto niektórzy skorzystali ze spowiedzi świętej, modląc się o swój życiowy egzamin.

Pielgrzymka była dniem wyciszenia, wspólnej modlitwy i refleksji nad życiem. Uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że było to wspaniałe przeżycie. Pełni wiary i nadziei ok. godziny 21.00 powrócili do Płońska.

zobacz zdjęcia...

Opracowała: A. Dobrowolska