KALIMERA – uczniowie ZS1 powitali Grecję
Dodane przez aurban dnia Grudnia 08 2019 23:35:15

KALIMERA – uczniowie ZS1 powitali Grecję

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 5/11/2019 uczniowie z Technikum Nr 1 przy Zespole Szkół 1 w Płońsku rozpoczęli praktyki zawodowe w Grecji, realizując założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” pod opieką partnera greckiego Golden Sun Mobility Center oraz opiekunów praktyk. Miejscem docelowym była piękna i słoneczna Leptokaria. Miejscem zakwaterowania jest Poseidon Palace Hotel, który jest położony blisko plaży i Morza Egejskiego.

Praktyka zawodowa została poprzedzona szkoleniem stanowiskowym BHP, p.poż. i sanitarno – epidemiologicznymi obowiązującymi w zakładach pracy. Było ono uzupełnieniem szkolenia podstawowego przeprowadzonego przed wyjazdem w ZS1. Przekazano uczniom informacje ogólne informacje dotyczące organizacji pracy, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznano z przepisami związanymi z dyscypliną pracy. Poznali organizację przedsiębiorstw wraz ze strukturą zatrudnienia. Celem szkolenia było dostarczenie uczniom wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy.

Agnieszka Urban

Koordynator Projektu Erasmus+