REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dodane przez aurban dnia Marca 25 2018 13:08:21

W dniach od 12.03-14.03. 2018 r uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 w Płońsku brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Podczas spotkań młodzież nie tylko uczestniczyła w Mszy Świętej lub Nabożeństwie Pokutnym, ale także miała możliwość wysłuchania świadectwa p. Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty ,,Głos Pana”, obejrzeć ciekawy film ,,Chata” oraz przeżyć autorski spektakl ,,Wieża Babel” przygotowany przez kolegów i koleżanki z klasy I LP pod kierunkiem: p. D. Gut (nauczyciela języka polskiego) i p. M. Szadkowskiego (katechety).

Na zakończenie rekolekcji uczniowie podziękowali ks. rekolekcjoniście za słowa refleksji, które pomogły w natłoku codziennych zajęć, na nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga.

Jednogłośnie stwierdzono, że był to niezwykły czas skupienia, wyciszenia i zasłuchania się w Słowo Boże.

Przygotowała: A. Dobrowolska