„ GIMNAZJALIŚCI U STASZICA „
Dodane przez aurban dnia Października 29 2015 19:21:54

Dnia 21.10.2015 w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyło się promocyjne spotkanie skierowane do uczniów klas III gimnazjum. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań, podczas którego młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznać się z kierunkami kształcenia proponowanymi w roku bieżącym przez ZS 1.

Pierwszymi gośćmi okazali się uczniowie klasy III Gimnazjum w Szczytnie wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gimnazjalistów przez p. M. Szacherską - dyrektor szkoły. Następnie p. I. Sokołowski w ciekawy sposób przedstawił strategię rozwoju i kierunki kształcenia w ZS nr 1, zwracając szczególną uwagę na fakt, iż uczniowie znajdują się w szkole nowoczesnej i w pełni odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu na rynku pracy. W nawiązaniu do tego wystąpienia w formie prezentacji multimedialnej wraz z komentarzem p. A. Chylińskiej oraz uczennicy klasy II w Angeliki Dołęgowskiej, zaprezentowano możliwość nauki w klasach wielozawodowych.

Na zakończenie pierwszej części spotkania - p. P. Kozera zwrócił uwagę gimnazjalistów na duże znaczenie sportu w ZS nr 1. W dalszej części spotkania uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.Pierwsza grupa przeszła na teren

Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie pod opieką dyrektora p. W. Pająka obejrzała kolejne pracownie, w których odbywają zajęcia praktyczne uczniów klas zawodowych i technicznych. Były to m.in.:

pracownia komputerowego projektowania, którą zaprezentował p.W. Pająk,

pracownia mechatroniki (p. J. Kotarski),

pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie CNC (p. W.Makarewicz),

pracownia pojazdów samochodowych (p. J. Giedrojć),

pracownia pojazdów rolniczych (p. M. Wiśniewski),

stacja kontroli pojazdów (p. M. Wiśniewski),

pracownia technik spawalniczych (p. W. Winek),

pracownia odnawialnych źródeł energii OZE (p.P.Bronowski),

pracownia gastronomiczna (p. A. Pachla),

pracownia obróbki tworzyw sztucznych PCV (p. S. Gołębiowski),

pracownia obróbki skrawaniem (p. K. Michalski).

Uczniowie mieli okazję zobaczyć kombajn zbożowy, który został zaprezentowany przez p. B. Owczarzaka i zajęcia nauki jazdy prowadzone przez p. M. Więckowskiego.

W tym samym czasie druga grupa uczniów udała się do budynku internatu szkolnego, w którym znajdują się pracownie gastronomiczne, pracownia fryzjerska oraz strzelnica szkolna. Gimnazjaliści zostali zapoznani z ofertą kierunków gastronomicznych. Degustowali potrawy przygotowane przez klasy zawodowe o kierunku KUCHARZ. Poczęstunek przygotowały panie: E. Borawska i M. Kon wspólnie ze swoimi uczniami.

Największym zainteresowaniem jednak cieszyła się pracownia fryzjerska, gdzie można było podziwiać wykonane przez uczniów p. L. Pareckiej - Łaszczyk fantazyjne fryzury i strzyżenia.

Na koniec wizyty w budynku internatu uczniowie odwiedzili szkolną strzelnicę. Po krótkim instruktażu opiekuna strzelnicy p. P. Żochowskiego gimnazjaliści mogli oddać po kilka próbnych strzałów.

Wizytę uczniów gimnazjum zakończyły gromkie brawa skierowane do uczniów klasy II LWi p. płk. G. Kopra, który wspólnie z klasą wojskowąprzygotował układ musztry paradnej.

Gimnazjaliści ze Szczytna, żegnając się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły, stwierdzili, że czas spędzony w ZS nr 1 zapewnił im wiele wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

zobacz zdjęcia na facebooku...

Przygotowała: Alina Chylińska

Zdjęcia: Alina Chylińska