Certyfikaty wręczone!
Dodane przez bsmigrodzki dnia Kwietnia 25 2022 11:04:03

O godzinie 11.00 prowadzący uroczystość por. Pawłem Łapiński wspólnie z komentatorem: Jakubem Mikołajczykiem z klasy II LW,  z żołnierską werwą  wprowadzili uczniów ZS nr 1 oraz zaproszonych gości w klimat doniosłej chwili. 14 uczniów z grupy wojskowej i 17 z grupy policyjnej po pomyślnie zakończonym szkoleniu, uzyskało certyfikat oraz
pamiątkową statuetkę.

Pani dyrektor, cytując słowa wielkiego poety C. K. Norwida: ,,Ojczyna to wielki, zbiorowy obowiązek”, zwróciła uwagę na szczególnie aktualne znaczenie przesłania romantyka, w dzisiejszej rzeczywistości.  Poza tym, podczas przemówienia, p. Ewa Głuchowska, dyrektor ZS nr 1 im. S. Staszica, podziękowała tym wszystkim, którzy przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania klas mundurowych, a zatem: prowadzą specjalistyczne zajęcia z młodzieżą, uatrakcyjniają je, dofinansowują wyjazdy, przedsięwzięcia i obozy szkoleniowe. Wśród wyróżnionych pamiątkową statuetką i podziękowaniami, znaleźli się: płk Robert Kamiński –
dowódca 2.Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, ppłk Mariusz Łuszczyński- dowódca 1. batalionu inżynieryjnego 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, insp. Jarosław Brzozowski – Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, pani Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, pan Krzysztof Wrzesiński – wicestarosta Powiatu Płońskiego oraz pan Maciej Roman Wąsik- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego na dzisiejszej uroczystości reprezentował pan Stefan Pawłowski. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: pan Paweł Dychto- Naczelnik Wydziału Oświaty oraz dyrektorzy palcówek powiatowych.

Uczestnikami uroczystości byli również uczniowie klas ósmych płońskich szkół podstawowych ze swoimi opiekunami, którzy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania klas mundurowych. Poza tym przyszli absolwenci mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez: 2. Pułk Saperów w Kazuniu, Policję Powiatową w Płońsku oraz Straż Graniczną z Modlina. Jedną z ciekawych atrakcji było zaprezentowanie pokazu tresury i wyszkolenia psa wojskowego.

Wzruszającym momentem dzisiejszej uroczystości było odczytanie przez Jakuba Ziółkowskiego, ucznia klasy III LMg, podziękowań skierowanych do pani dyrektor, wychowawcy- p. Piotra Żochowskiego oraz żołnierzy i policjantów- instruktorów.  Doniosłym punktem  była również defilada młodzieży oraz Kompanii Honorowej 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

Po zakończeniu oficjalnej części ceremonii wręczenia certyfikatów, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na tradycyjną wojskową grochówkę. Zgromadzeni uczniowie szkół podstawowych, a także młodzież ZS nr 1, mieli możliwość zapoznania się z  ciekawostkami, licznymi niespodziankami przygotowanymi przez policjantów, żołnierzy oraz straż graniczną.

Pragniemy zaznaczyć, że statuetki, wyróżnienia i kwiaty, a także smaczna wojskowa grochówka, została zasponsorowana przez Radę Rodziców ZSZ w Płońsku.

Dziękujemy!!! Podziękowania kierujemy także w stronę tegorocznej maturzystki- Gabrieli Olewińskiej z klasy IV TŻ, która pasjonując się fotografią, uwieczniła dzisiejszą uroczystość – ,,Ad futuram rei memoriam”- na przyszłą rzeczy pamiątkę.
Goście, a także rodzice i młodzież, podkreślili wyjątkową rangę  dzisiejszego wydarzenia, które wpisało się w tradycję Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku, ponieważ ma miejsce w Płońsku już od 20 lat.

Zdjęcia Jarosław Płuciennik Gabriela Olewińska