Morska przygoda w Grecji
Dodane przez aurban dnia Grudnia 11 2019 21:11:21

Morska przygoda w Grecji

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 7 listopada, korzystając z uroków pięknej pogody, uczniowie ZS1 odbyli długi rejs statkiem po zatoce Pagasyjskiej wokół półwyspu Pilion. Czując we włosach powiew wiatru, podziwiali niesamowite widoki. Na pokładzie statku integrowali się z uczniami z innych polskich szkół, realizujących projekty w ramach programu Erasmus+. Wspólnie bawili się na dyskotece, oczywiście w rytmach muzyki greckiej, ucząc się nowych tańców folklorystycznych. Odważniejsi uczestnicy wyprawy próbowali sprawdzić się w roli kapitana statku, czy ,,tresera delfinów”, które mieli szczęście zobaczyć w ich naturalnym środowisku.

Kapitan statku wraz ze swoją załogą przygotowali greckie szaszłyki souvlaki oraz kiełbaski grylowane, które spożywane na powietrzu w otoczeniu wspaniałej scenerii naturalnej przyrody,  smakowały wyśmienicie.

Po kilku godzinach pływania po Morzu Egejskim,  statek przycumował w pobliżu pięknej plaży. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń pozostawiła młodzieży kąpiel w ciepłej słonej wodzie. Zajrzeliśmy także do jaskini fok.

Obserwując zachód słońca przypłynęliśmy do przystani, skąd autokarem wróciliśmy do naszego hotelu. Była to niezapomniana ,,morska przygoda”, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Przygotowała

Agnieszka Urban