Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły 2013
Dodane przez aurban dnia Lipca 08 2013 20:37:44

Od 8 kwietnia 2013 r. samorząd szkolny rozpoczął przygotowania do wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły zgodnie z regulaminem co było dużym wydarzeniem w szkole.

Kampania wyborcza trwała dwa tygodnie, podczas której kandydatki na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły prowadziły rozmowy i spotkania, podczas których informowały o swoich założeniach programowych i by pozyskać jak najwięcej wyborców.

Po kampanii wyborczej odbyły się szkolne demokratyczne wybory. Uczniowie wrzucali do urny karteczkę z imieniem i nazwiskiem wybranej uczennicy.

Kandydatkami były:
1) Bednarska Aleksandra z klasy I LP
2) Kamińska Martyna z klasy II LO.

Wybory wygrała Martyna Kamińska i została przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego szkoły.

W skład komisji wyborczej wchodziły uczennice:

Żaneta Tyburska,
Angelika Kępczyńska,
Barbara Drążkiewicz,
Paulina Podgórska.

Z przebiegu wyborów został sporządzony protokół. Na koniec podano oficjalne wyniki wyborów.

Wybory przebiegły w spokojnej atmosferze. Cieszymy się, że młodzież poważnie podeszła do tych wyborów. Była to dobra lekcja demokracji.

Przygotowała

Edyta Kunkowska