Klasy wojskowe w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu
Dodane przez aurban dnia Maja 17 2017 20:57:24

W dniu 17 maja 2017 r. klasy wojskowe ( I LW, II LW) uczestniczyły w wyjeździe do Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Zajęcia w placówce rozpoczęły się oprowadzeniem przez tor przeszkód przez wykładowcę Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu porucznika Augusta Kwasa. Młodzież naszej szkoły miała możliwość obejrzenia pokonywania toru przeszkód przez porucznika i wysłuchania wielu ciekawych informacji na temat lądowego toru przeszkód.

Następnie w grupach udaliśmy się do Sali Tradycji, gdzie wysłuchaliśmy niezwykle ciekwego wykładu na temat historii Centrum, losów żołnierzy oraz trudów służby wojskowej.Druga grupa w tym czasie obejrzała  prezentację dotyczącą pakietu komputerowego grafiki operacyjnej, podczas której uczniowie mieli mozliwość zapoznania się z programem.

Po zajęciach w Centrum klasy wojskowe udały się na pokaz zautomatyzowanego systemu dowodzenia. Młodzież oglądała różnego typu wozy dowodzenia, m.in. łowca gąsiennicowa, łowca kołowa oraz wd2001 rega 1.

Niewatpliwą atrakcją wyjazdu był udział uczniów w rywalizacji na torze przeszkód. Młodzież musiała pokonać przeszkodę, która polegała na czołganiu się pod siatką. Rywalizacja zakończyła się wygraną klasy I LW. Pobyt w Zegrzu został uwieńczony wspólnym obiadem w wojskowej stołówce. Uczniowie klas mundurowych zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Płońska.

Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali: p. Grzegorz Koper oraz p. Małgorzata Zielińska-Nosarzewska.

zobacz zdjęcia...

Informacja i zdjęcia: Małgorzata Zielińska-Nosarzewska