Płońskie Palmiry
Dodane przez morlik dnia Stycznia 20 2017 09:33:04

Dnia 18.01.2017r. uczniowie klas mundurowych: I LW i II LP wzięli udział w obchodach 72. rocznicy mordu na mieszkańcach powiatu płońskiego. Uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym miejsce mordu dokonanego przez hitlerowców.

Tego dnia mieszkańcy powiatu płońskiego wspominają okrutne wydarzenie, kiedy Niemcy rozstrzelali kilkudziesięciu mężczyzn. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska co roku powiększa zasób informacji o tej zbrodni i nadal poszukuje informacji o płońskich Palmirach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i powiatu, parlamentarzyści oraz reprezentanci płońskich szkół. Uczniowie wysłuchali referatu, który przybliżył szczegóły tego strasznego wydarzenia. Odbyła się również wspólna modlitwa. Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem ofiar. Asystę honorową przy pomniku pełniły uczennice z klasy I LW. Opiekunami uczniów byli:
p. płk G. Koper, p. P. Kozera, p. P. Żochowski oraz wicedyrektorzy: p. Ag. Rykowska i p. E. Prusak.

zobacz zdjęcia...

Przygotował: Piotr Żochowski