UCZNIOWIE ZS NR 1 W I POWIATOWYM KONKURSIE DZIENNIKARSKIM
Dodane przez aurban dnia Listopada 08 2016 20:58:23

7 listopada 2016r. rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Dziennikarski zorganizowany przez Fundację Profilaktyki, Resocjalizacji oraz Pomocy Rodzinom Zagrożonym Wykluczeniem Społecznym ,,Radość Dzieciom’’. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat ,,małej ojczyzny’’, uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi, rozwijanie kreatywności oraz twórczego myślenia.

ZS nr 1 reprezentowali w konkursie: Natalia Sobczyńska (kl. III LP), Oliwia Kamińska (kl. II LW) i Stanisław Niedźwiecki (kl. III TMT). Reportaż Stanisława zatytułowany: ,,Sąsiedzkie piekło w Niepiekłach’’ zdobył II nagrodę, natomiast dziewczęta otrzymały za swoje reportaże wyróżnienia. Opiekę nad nagrodzonymi sprawowały panie: Magdalena Staniszewska, Anna Dobrowolska i Dorota Gut-Pacuszka.

W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział: pan Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego oraz pani Anna Dumińska – Kierska- Wicestarosta Powiatu Płońskiego. Przedstawiciele władz samorządowych złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcali do dalszego rozwijania dziennikarskiej pasji.

Zapowiedziano kolejną edycję konkursu, co młodzież przyjęła z wielkim zadowoleniem.

Opracowała: Magdalena Staniszewska