Uczniowie od Staszica wiedzą jak się uczesać, by oczarować jury
Dodane przez aurban dnia Marca 26 2015 21:04:52

12 marca odbyła się w Poznaniu XXI edycja prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Pętelka” dla młodych krawców i projektantów im. Małgorzaty Zaręby.

Przybyła silna reprezentacja uczniów z branży największych ośrodków modowych w kraju, w tym m.in. z Warszawy, Katowic, Jarocina, Śremu, Ostrowa wielkopolskiego, Ostrzeszowa. Nie zabrakło tam także reprezentacji naszej szkoły - uczniów klasy II technikum fryzjerskiego.
W konkursie wystartowali uczniowie naszej szkoły z klasy II TF. Z uwagi na jego wysoką rangę nasi reprezentanci: Damian Żakowski i Martyna Chylińska, przez kilka miesięcy przygotowywali się do zmagań pod czujnym okiem znanej z wielu stylizacji publikowanych w popularnych branżowych pismach (np. „Młoda Para” i „Fryzury i makijaże”), doświadczonej w konkursowym świecie mgr Lucyny Pareckiej-Łaszczyk, nauczyciela naszej szkoły.

Nasi uczniowie wystartowali w kategorii fryzura – „Taneczne upięcia” oraz „Fryzura idola”. Należy zauważyć, że poziom konkursu rośnie z roku na rok, a tegoroczną edycję cechował szczególnie wysoki poziom konkurencji. Wystartowało 68 doskonale zapowiadających się stylistów fryzur.

Wśród tak wielu profesjonalnie przygotowanych konkursowych stylizacji, uczeń drugiej klasy technikum o profilu fryzjerskim ZS nr 1 w Płońsku, Damian Żakowski, autor stylizacji o nazwie „Marik”, po ,,morderczym" boju zakwalifikował się do finałowej czwórki, a następnie zdobył prestiżowe wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.