Uroczyste wręczenie certyfikatów uczniom klas trzecich mundurowych
Dodane przez morlik dnia Października 03 2016 21:12:15

Dnia 30 września 2016r. o godzinie 11.00 uczniowie klas trzecich mundurowych otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego i policyjnego. Uroczystość została połączona ze ślubowaniem młodzieży z klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez ucznia Radosława Kowalskiego Marzannie Szacherskiej- dyrektor Zespołu Szkół nr 1, po czym nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Marzanna Szacherska, która powitała zaproszonych gości, a wśród nich: Andrzeja Stolpę – starostę Powiatu Płońskiego, Panią Annę Dumińską – Kierską – wicestarostę Powiatu Płońskiego,mjr Sylwestra Drozda- reprezentanta 2Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, insp. Jarosława Brzozowskiego- komendanta Komendy Powiatowej Policjiks. Dziekana Zbigniewa Sajewskiego – proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku,Renatę Kozakiewicz - Panią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Czerwińsku, przewodniczącą Rady Rodziców - panią Agatę Żulewską i jej z-cę - Panią Agnieszkę Matczak oraz obecnych Rodziców uczniów klas trzecich mundurowych, ich wychowawców i nauczycieli uczących w tych klasach.

Pani Dyrektor, witając wszystkich obecnych, przybliżyła funkcję klas mundurowych, podziękowała partnerom, szczególnie Jednostce i Komendzie Policji, a także wójtom sąsiadujących gmin, którzy wspierają klasy mundurowe podczas wyjazdów szkoleniowych. Ostatni obóz wojskowy był zorganizowany w 15. Mazowieckiej Brygadzie Zmechanizowanej w Giżyckui dzięki przychylności wójtów wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach, dzięki którym zgłębili arkany wiedzy wojskowej ipoznali uroki żołnierskiego rzemiosła.

Podczas uroczystości wspomniano sylwetkę patrona: Stanisława Staszica i złożono symboliczną wiązankę kwiatów pod obeliskiem.

Następnie podziękowano tym uczniom, którzy przez ostatnie dwa lata pełnili zaszczytną służbę w poczcie sztandarowym Szkoły, Kombatantów i LOK-u. Byli to: Robert Ślepowroński, Martyna Zabrodzka, Marta Pikora, Adam Aleksander Czachorowski, Anita Kowalkowska, Patrycja Daria Kozakiewicz, Dominik ZbigniewKarwowski,Julita Piotrowska, Karolina Rydzewska.Specjalne statuetki zostały wręczone także tym uczniom, którzy zajęli I, II, III miejsce podczas szkolenia wojskowego i policyjnego. Byli to:Radosław Kowalski, Martyna Zabrodzka , Ilona Cymmer z klasy III LW oraz Magda Cywińska, Natalia Pajewska i Łukasz Matusiakz klasy III LP.

W kolejnym punkcie programu przedstawiciele klas trzecich podziękowali Dowódcy i żołnierzom 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, insp. Jarosławowi Brzozowskiemu, Starostom, Radzie Powiatu izaprzyjaźnionym ze Szkołą przedstawicielom Samorządów Powiatu Płońskiego, a także wychowawcom klas trzecich mundurowych: Pani Annie Dobrowolskiej iPani Dorocie Gut- Pacuszce oraz nauczycielom uczącym w klasach mundurowych. Szczególne podziękowania od uczniów otrzymali:Pan płk. Grzegorz Koper, pani insp.Marzena Sady, a także podinsp. Grzegorz Osiński i st.asp. Piotr Jaszczur. Młodzież wspomniała, że nauka w klasie mundurowej była dla nich niezwykłą przygodą, a dzięki ukończonemu szkoleniu uzyskali wysoką sprawność fizyczną oraz przygotowanie teoretyczne do podjęcia studiówna kierunkach uczelni służb mundurowych.

Podczas przemówień okolicznościowych Pani Dyrektor, Starosta i Wicestarosta podziękowali płk G. Koprowi za krzewienie wartości patriotycznych, a uczniowie obdarowali swojego nauczyciela nie tylko kwiatami, ale także pamiątkowym zdjęciem
z wyjątkową dedykacją.

Oficjalne uroczystości zakończyła defilada klas mundurowych, którą poprowadził Radosław Kowalski, uczeń klasy III LW.

Po odprowadzeniu sztandarów uczniowie klas wojskowychzaprezentowali musztrę paradną. Reprezentanci klasy III i II LW uczestniczyli wIII Przeglądzie Musztry Paradnej klas mundurowych i zajęli 5. miejsce w skali kraju. Układ był opracowany pod kierunkiem płk. Grzegorza Kopra.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów na wojskową grochówkę, natomiast zaproszonych gości i wychowawców na gorąca kawę tort okolicznościowy.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Anna Dobrowolska