Wycieczka turystyczno – rekreacyjna w Pieniny
Dodane przez bsmigrodzki dnia Stycznia 25 2022 13:29:20

Punktem docelowym wyjazdu była miejscowość Kluszkowce, gdzie znajdował się ośrodek narciarski „Czorsztyn – Ski”. Uczniowie, mieli możliwość nauki podstaw narciarstwa zjazdowego oraz ich doskonalenia. Dzięki dobrym warunkom pogodowym, każdy z uczestników mógł zjeżdżać ponad kilometrową trasą niebieską ( łagodną ). Pod koniec pobytu, większość uczniów zjeżdżała trasą czerwoną, która jest trudniejsza i wymaga  dużych umiejętności technicznych.
Na koniec szkolenia uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.

Drugim etapem wyjazdu było zwiedzanie okolicy. Odbyła się wycieczka dookoła Zalewu Czorsztyńskiego. Uczniowie zobaczyli zaporę wodną w Niedzicy oraz średniowieczny zamek „Dunajec” położony w tej samej miejscowości, uważany za jedną z najpiękniej położonych tego typu budowli w Polsce. W czasie pobytu w Kluszkowcach zwiedzano również  skansen, będący wyjątkowym świadectwem historii Gorców i Pienin. W drodze powrotnej do Płońska uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w stolicy Podhala, by zwiedzić okolicę i zjeść regionalnego oscypka
z żurawiną .

Dodatkowymi atrakcjami na wycieczce były dyskoteki, seanse filmowe oraz turniej tenisa stołowego.

Wyjazdy w góry połączone z nauką jazdy na nartach to inicjatywa trzech nauczycieli z ZS nr 1 w Płońsku: p. A. Markowskiego, p. R. Osmańskiego i p. P. Jaszczura, zapoczątkowany
w 2020 roku.

Organizatorzy dziękują młodzieży ze „Staszica” za udział w wycieczce, kulturalne zachowanie, miłą atmosferę, zapał oraz wytrwałość w czasie nauki narciarstwa i oczywiście zapraszają do udziału w tego typu wycieczce w przyszłym roku.

Arkadiusz Markowski