Klasy trzecie mundurowe w ,,Świecie Brunona Schulza”
Dodane przez aurban dnia Lutego 05 2018 18:55:35

Dnia 31 stycznia 2018r. klasy III LP i III LW udały się do MCK w Płońsku na spektakl Narodowego Teatru Edukacji: ,,Świat Brunona Schulza”. Wyjście zostało zorganizowane w związku z realizowaną podstawą programową.

Opowiadania należą do kanonu lektur szkolnych. Świat opisywany w tekstach Schulza opiera się na doświadczeniu osobistym. Już sam autor określił swoją metodę jako ,,mityzację rzeczywistości”. Przedstawione historie wpisują się w porządek mityczny i noszą cechy uniwersalne. Niezwykle rozbudowana metaforyka służy odnalezieniu podstawowych znaczeń podobnie jak w Biblii poprzez zestawienie wyrazów na nowo w poezję.

Organizatorem wyjścia była: p. M. Lelińska- Tobolska, nauczyciel języka polskiego.

Przygotowała: p. Anna Dobrowolska