RAKOOBRONA - badanie wiedzy na temat choroby nowotworowej
Dodane przez aurban dnia Maja 27 2014 21:30:31

Uczniowie klasy II i III TFŻ wzięły udział w badaniach ankietowych związanych z chorobami ankietowymi. Celem przeprowadzenia tych badań jest wzrost świadomości tej choroby u młodzieży oraz zwiększenie wiedzy na temat możliwości jej zapobiegania, co w dalszej perspektywie wpłynie na zmniejszenie liczby zachorowań na raka wśród młodzieży. Opieka pedagog szkolny pani Monika Gołebiowska- Łaska.

W Polsce notuje się około 150 tysięcy zachorowań na choroby nowotworowe, ale zaledwie 25-30% udaje się wyleczyć. Bagatelizujemy początkowe objawy i niestety ma to potem często tragiczny koniec.

Celem tej kampanii jest promowanie profilaktyki nowotworowej. Zawiera ona w szczególności informacje na temat zapobiegania zachorowaniom na czerniaka złośliwego skóry, raka płuca oraz raka szyjki macicy.

Dziękujemy młodzieży za wzięcie udziału w tej ankiecie.

Przygotowała
Agnieszka Urban