Targi Edukacyjne z Erasmusem +
Dodane przez aurban dnia Marca 04 2020 19:20:48

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 4 marca 2020 r. wzorem lat ubiegłych odbyła się XIX Edycja Targów Edukacyjnych pod hasłem ,,Wiedza i aktywność szansą na sukces” w Centrum Edukacyjno – Konferencyjnym w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na Poświętnem.

Uczniowie klas maturalnych liceum ogólnokształcącego i technikum brali udział w szerokim programie oferowanym przez organizatora wydarzenia Starostwo Powiatowe w Płońsku. Mogli spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami uczelni, szkół i różnych instytucji obecnych aktualnie na rynku pracy.

Dodatkowo młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach;

- ,,Czynniki warunkujące trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia i zawodu” przeprowadzone przez psychologów i doradców zawodowych panią Joannę Jakubiak oraz panią Grażynę Szymańską,

- ,,Czynniki warunkujące trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia i  zawodu” przeprowadzone przez psychologów i doradców zawodowych panią Joannę Jakubiak oraz panią Grażynę Szymańską,

- ,,Wybór zawodu i kierunki kształcenia - poznanie lokalnego rynku pracy’' przeprowadzone przez panią Sylwię Bogucką doradcę zawodowego i doradcę klienta z Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku,

- ,,Wybór zawodu i kierunki kształcenia – poznanie lokalnego rynku pracy’’ przeprowadzone przez panią Sylwię Bogucką doradcę zawodowego i doradcę klienta z Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku,

-,,Kierowanie własnej marki osobistej’ przeprowadzone przez doradcę zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie, warsztaty dla młodzieży, które również odbywały się w jednej z aul w Zespole Szkół Nr 1 w Płóńsku.

Nasza szkoła podkreśliła swoją obecność, promując i upowszechniając efekty projektu  Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+. Pani Marzanna Szacherska dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w rozmowach indywidualnych z nauczycielami i osobami zainteresowanymi realizacją projektów unijnych, zwracała uwagę na zalety udziału w programie dla młodzieży i ich przyszłej kariery zawodowej, szkoły i powiatu płońskiego.

Przygotowała

Agnieszka Urban