PODCHODY PATRIOTYCZNE
Dodane przez morlik dnia Grudnia 19 2016 22:08:53

09 grudnia 2016r. uczennice ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Celem przedsięwzięcia edukacyjnego było popularyzowanie poezji patriotycznej, a zarazem kształtowanie postawy obywatelskiej wśród młodych ludzi.

Każdy uczestnik konkursu prezentował dowolny utwór poetycki o treści patriotycznej. Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowały trzy uczennice: Olga Bońkowska z klasy I TŻ, deklamująca wiersz K. K. Baczyńskiego pt. ,,Mazowsze” (opiekun: p. Magdalena Staniszewska), Milena Podlecka z klasy III LP z wierszem Mariana Hemara pt.,, Valse Brune” (opiekun: p. Dorota Gut-Pacuszka) i Paulina Branczewska z klasy III LW recytująca utwór syna żołnierza AK - ,,Wciąż pytamy…” (opiekun: p. Anna Dobrowolska).

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły, a mianowicie Milena Podlecka, która zajęła II miejsce oraz Paulina Branczewska- wyróżnienie. Prezentacja utworów poetyckich przed przedstawicielami Starostwa, nauczycielami języka polskiego, miłośnikami poezji oraz zaproszonymi gośćmi, stał się doskonałą okazją do prezentowania talentów artystycznych młodzieży naszej szkoły.

Milenie Podleckiej i Paulinie Branczewskiej - tegorocznym maturzystkom- GRATULUJEMY!

Przygotowała: Anna Dobrowolska