Wspólnie dla Niepodległej - 11.11.12
Dodane przez aurban dnia Stycznia 30 2013 21:58:37

W dniu 11.11.2012 odbyła się uroczystość obchodów 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod hasłem ,, Wspólnie dla Niepodległej’’. Organizatorem uroczystości był Starosta Płoński p. Jan Mączewski oraz Burmistrz Płońska p. Andrzej Pietrasik.

W uroczystości co roku bierze udział nasza młodzież z klas wojskowych. W tym roku szkołę reprezentowały następujące klasy II LW z wychowawcą p. A. Dobrowolską i III LW z wychowawcą p. P. Żochowskim. Grono uczestników powiększyło się o kolejne klasy mundurowe, klasę policyjną z wychowawcą p. A. Witólską oraz klasę wojskowo - strażacką z wychowawcą p. E. Litewką. W obchodach 11 listopada wzięli udział także dyrektor szkoły ZS Nr 1 p. Z. Aleksandrowicz , zastępca dyrektora szkoły p. E. Prusak oraz p. G. Koper – opiekun szkolenia wojskowego.

Uroczystość przebiegała według następującego planu:

1)Zbiórka pocztów sztandarowych przy Urzędzie Miasta, wymarsz z ulicy 1 Maja,
2)Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym św. Michała Archanioła.
3)Przemarsz ul. Płocką pod pomnik Józefa Piłsudskiego,
4)Złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego,
5)Wystąpienia okolicznościowe,
6)Raport z realizacji projektu ,, Rewitalizacja ulicy Płockiej czynnikiem rozwoju Płońska i Powiatu Płońskiego’’,
7)Uroczyste przecięcie wstęgi,
8)Poświęcenie inwestycji,
9)Przemarsz ul. Kopernika na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na mogile poległych w 1920 roku,
10)Zakończenie uroczystości.

Udział młodzieży w takich uroczystościach, to wspaniała i żywa lekcja historii, która uczy postaw patriotycznych, przywiązania do symboli narodowych oraz emocjonalnego związku z ojczyzną.

Przygotowała

Agnieszka Urban