WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W GRECJI
Dodane przez aurban dnia Września 24 2019 23:50:11

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W GRECJI

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W ostatni weekend od 20/09-24/09/2019 przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 im.Stanisława Staszica oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku, w ramach wizyty przygotowawczej programu Erasmus+, gościli u partnera w Grecji. Celem wizyty były rozmowy związane z organizacją praktyk zawodowych oraz poznanie warunków zamieszkania i nauki przygotowywanych dla młodzieży, która w listopadzie znajdzie się na Riwierze Olimpijskiej, w okolicach Leptokarii. Golden Sun Mobility Center - grecki partner szkoły jest firmą o dużym doświadczeniu w projektach unijnych.

Jej pomoc gwarantuje wysoką jakość praktycznego kształcenia w zakresie grafiki i poligrafii cyfrowej, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz żywienia i usług gastronomicznych, o czym osobiście przekonali się uczestnicy wyjazdu.  Polscy uczniowie  będą mogli zapoznać się z międzynarodowymi standardami pracy w trzech branżach kształconych w Zespole Szkół nr 1.

Oprócz nauki i pracy na uczniów czeka bogaty program kulturowy, wycieczki edukacyjne, spotkania. Olimp – najwyższy masyw górski w Grecji, oddzielający historyczną Macedonię od Tesalii, Meteory, których krajobraz przywodzi na myśl scenerię z filmu. Niezwykłe połączenie cudu natury i arcydzieła architektury,  uhonorowane miejscem na Liście UNESCO,  jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Grecji – wszystko to będzie w zasięgu wzroku naszych uczniów i znajdzie się w programie wyjazdu.

Zdjęcia w galerii.

Przygotowała