Uczniowie ZS nr 1 biorą udział w akcji „Płoński łańcuch serc wolnych od uzależnień”
Dodane przez aurban dnia Kwietnia 03 2016 21:36:04

W dniu 21 marca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku uczestniczyli w akcji profilaktycznej, której współorganizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Płońsku oraz Starostwo Powiatowe. Do akcji, której celem było zamanifestowanie swojego poparcia dla życia wolnego od narkotyków i dopalaczy, włączyła się cała społeczność szkolna.

Akcję rozpoczął apel, który poprowadziła rzecznik prasowy płońskiej policji sierż.  szt. p. Kinga Drężek. Uczniów oraz przybyłych gości, przywitała p. Dyrektor Marzanna Szacherska, następnie prowadząca spotkanie zaprezentowała krótki film profilaktyczny przygotowany we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną dotyczący konsekwencji zażywania przez młodzież dopalaczy oraz przeprowadziła pogadankę. Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na tragiczne skutki, jakie niesie ze sobą używanie substancji psychoaktywnych.

W dalszym punkcie spotkania, uczniowie z nauczycielami przeszli we wcześniej wyznaczone miejsce na terenie miasta, gdzie uczestniczyli w akcji „Płoński łańcuch serc wolnych od uzależnień. Tworząca szpaler młodzież trzymała w rękach transparenty z hasłami propagującymi życie wolne od używek. Akcja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00. Włączyły się w nią wszystkie płońskie szkoły.

zobacz zdjęcia...

Opracowała: