Zbieramy nakrętki – akcja Samorządu Uczniowskiego
Dodane przez aurban dnia Lipca 03 2013 20:53:25

Począwszy od listopada 2012 przez cały rok szkolny prowadzona była zbiórka nakrętek. Nakrętki zbierali wszyscy uczniowie i uczniowie, które przekazywane były do Banku Spółdzielczego w Płońsku.

Zebrany surowiec Bank (nieodpłatnie dzięki firmie kurierskiej DHL) dostarcza do Fundacji: Żoliborskie Stowarzyszenie "Dom-Rodzina-Człowiek" , gdzie nakrętki przekazywane są dalej do firmy skupującej taki plastik. Za uzyskane pieniądze realizowany jest zakup wózków inwalidzkich, protez itp. dla osób niepełnosprawnych.

Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, lecz największe zaangażowanie wykazali uczniowie klas IV TM, którzy przekazali 10,6 kg nakrętek oraz klasy III PS, którzy przekazali 15 kg nakrętek.

Akcję nadzorowały p. Agnieszka Witólska i p. Edyta Kunkowska.

Zbiórka nakrętek będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie. Cieszymy się, że mogliśmy komuś pomóc.

Przygotowała
Edyta Kunkowska