Sukces uczniów kl. 3 LP na Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych
Dodane przez morlik dnia Kwietnia 20 2017 20:02:53
"Nic się nie zdarza, jeśli nie jest najpierw marzeniem" - pisał szwedzki poeta Carl Sandburg. Nie wiadomo, czy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku znali ten psychologiczny mechanizm. Wiemy natomiast, że zajęli II miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiego  Turnieju Klas Policyjnych w Legionowie.
 Turniej jest autorskim pomysłem Szkoły Policji w Pile i służyć ma upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego, jak również integracji młodzieży klas policyjnych.

15 marca 2017 roku w Legionowie do rywalizacji stanęło ponad 70 drużyn z całej Polski. Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowali uczniowie w składzie: Magdalena Cywińska, Natalia Pajewska, Krzysztof Najechalski i Dominik Karwowski. Wszyscy zawodnicy to uczniowie klasy III liceum o profilu policyjnym. I etap eliminacji polegał na wypełnieniu testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Każdy z uczestników odpowiadał na pytania samodzielnie, a wynik drużyn stanowiła suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników. Test obejmował znajomość zagadnień wiedzy o Policji. Nad właściwym opanowaniem treści z tego zakresu czuwała p. Iwona Pawłowska, a koordynatorem przedsięwzięcia był p. Krzysztof Lewandowski.
 Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile, który odbędzie się w czerwcu 2017 roku. Już wkrótce rozpoczną cykl przygotowań, obejmujący pokonanie policyjnego toru i wykazanie się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sukces w turnieju potwierdził, że to młodzież z pasją, która wytrwale dąży do spełnienia swoich marzeń.
"Mundurowy ogólniak" w Zespole Szkół nr 1 cieszy się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjum. Kto wie, może wśród nich znajdą się również przyszli mistrzowie Polski?
 Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale
zobacz zdjęcia...

Opracowała: Dorota Gut- Pacuszka