79 rocznica wybuchu II wojny światowej
Dodane przez aurban dnia Września 03 2018 19:15:30

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.

Centralne obchody 79.rocznicy napaści Niemiec na Polskę rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele św. Michała Archanioła. Po zakończonej mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami Płońska: Płocką poprzez Rynek, Grunwaldzką i Jędrzejewicza, na cmentarz, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów na grobach żołnierzy poległych w 1939 roku.

W ceremonii udział wzięli: senator Jan Maria Jackowski, przedstawiciele wojewody, samorządu lokalnego, przedstawiciele oświaty, służb mundurowych, reprezentanci kombatantów, partii politycznych, młodzież płońskich szkół  oraz licznie zaproszeni goście.

Uczniowie klas mundurowych wspólnie z dyrekcją oraz wychowawcami godnie reprezentowali szkołę, a opiekę nad nimi sprawowali: wicedyrektorzy- p. Agnieszka Rykowska i p. Ewa Litewka oraz wychowawcy: p. Anna Dobrowolska, p. Małgorzata Mucha oraz p. Piotr Żochowski.

zobacz zdjęcia...

Opracowała: Anna Dobrowolska