Design thinking (kreatywne projektowanie) – praktyka TG
Dodane przez aurban dnia Grudnia 21 2019 21:11:38

Design thinking (kreatywne projektowanie) – praktyka TG

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Podczas kilku dni praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu Erasmus+ graficy odbywali ciekawe zajęcia rozwijające ich kompetencje zawodowe. Podczas ćwiczeńz design thinking (kreatywne projektowanie), podstaw komunikacji werbalnej, poznali zasady tworzenia prezentacji produktowych. Tworzyli również archetypy logotypów i zasady ich tworzenia.

Następnie, przy wykorzystaniu programu Figma tworzyli logo wybranych przez siebie produktów, zbierając wymagania. Na koniec, każda z grup zaprezentowała swoje produkty potencjalnym klientom (swoim kolegom i koleżankom) wykazując się przy tym umiejętnością prezentowania wytworzonego materiału.

Najlepszą prezentację przygotowali Miłosz Drwęcki i Rafał Piątkiewicz z klasy 3TG.

Przygotowała

Anna Jackiewicz - Ochidi