SZTAFETA ZS 1 W PŁOŃSKU NA IV MIEJSCU W WOJEDÓDZTWIE MAZOWIECKIM
Dodane przez aurban dnia Października 25 2016 19:29:00

Tradycyjne zmagania sportowe w kolejnym roku szkolnym rozpoczęli biegacze przełajowi. 12 października 2016 r. w dolinie rzeki Płonki przy MCSiR odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.  Reprezentacje Zespołu Szkół nr1 im. Stanisława Staszica w Płońsku spisały się na nich bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsca premiowane awansem do mistrzostw rejonu, przegrywając jedynie z aktualnymi wicemistrzyniami i mistrzami Mazowsza z ,,płońskiego ogólniaka”.

Kolejnym etapem zmagań sztafet były ciechanowskie mistrzostwa rejonu. Mimo walki i zaangażowania, sztafeta dziewcząt zajęła IV miejsce i nie zdołała wywalczyć awansu do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miejsce II zajęli chłopcy, którzy zdobyli wicemistrzostwo rejonu.

W piątek 21 października najlepsze sztafety Mazowsza gościła Ostrołęka.  W stawce 9 zespołów, reprezentacja naszej szkoły musiała walczy nie tylko z rywalami, ale i z wyjątkowo złymi warunkami atmosferycznymi. Mimo wysokiego poziomu rywalizacji, chłopcy wywalczyli IV miejsce wyprzedzając ZS Sierpc, I i II LO w Ostrołęce, I LO z Płocka i ZS w Sochaczewie.

Dziękujemy młodzieży z godne reprezentowanie barw szkoły oraz gratulujemy sukcesu. Opiekunami uczniów byli: Piotr Kozera, Arkadiusz Markowski.

W sztafecie brali udział następujący uczniowie:

Dziewczęta: Bluszcz Aleksandra, Cywińska Magdalena, Dziergowska Patrycja, Dzierzbińska Karolina, Falęcka Paulina, Figacińska Paulina, Golasa Weronika, Grabowska Julia, Jaszczur Natalia,  Kalinowska Anita, Ksybek Natalia,  Kwiatkowska Aleksandra, Podlecka Milena, Razik Natalia, Rosińska Agnieszka, Stangreciak Katarzyna, Sulkowska Justyna, Sulkowska Magdalena, Tomaszewska Ewelina, Żółtowska Marta.

Chłopcy: Nawrocki Krzysztof, Przybylski Oskar, Czajkowski Artur, Brzeziński Patryk, Wiśniewski Damian, Najechalski Krzysztof, Kwiatkowski Krzysztof, Żółtowski Damian, Kaniecki Piotr, Mossakowski Artur, Kłodarski Kamil, Sikorski Szymon.

zobacz zdjęcia...

Opracował: Arkadiusz Markowski