Spotkanie inicjujące powstanie grupy PaTPORTOWEJ
Dodane przez aurban dnia Listopada 18 2015 18:22:22

W dniu 18 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia grupy PatPORTOWEJ. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie deklarujący chęć realizacji działań z zakresu twórczej profilaktyki w szkole i środowisku lokalnym oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu i kierownictwa szkoły.Inicjatywa uczniów, reprezentowanych przez Samorząd Uczniowski, wsparta została przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Płońsku i doradcę Starosty do spraw bezpieczeństwa młodzieży – pana Dariusza Sady oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Agatę Żulewską. Wsparcia merytorycznego udzieliła pani Anna Mika- ekspert Pat w powiecie płońskim i koordynator do spraw profilaktyki w Urzędzie Miejskim w Raciążu.

Ogólną informację o programie „Profilaktyka a Ty” oraz jego ideę i cele przedstawiła pedagog pani Monika Gołębiowska – Łaska oraz zaproszeni goście p. Anna Mika oraz panie Kinga Drężek i Monika Drzewaszewska- z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Informacje dotyczące podejmowanych i planowanych działań, wpisujących się w tematykę PaTu przypomniała pani Edyta Kunkowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego. Poruszono także problem profilaktyki uzależnień wśród młodzieży szkolnej, w tym na temat cyberprzemocy i uzależnienia od telefonów komórkowych.

Zebrana młodzież zaproponowała inicjatywy, które chciałaby realizować w bieżącym roku szkolnym. W trakcie spotkania podjęto uchwałę o utworzeniu PaTPORTU w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku.

Uczniowie wybrali spośród siebie KAPITANA PaTPORTU, którym został Kamil Kłoszewski, uczeń klasy III TI/S oraz KAPITANAT w składzie: Milena Bluszcz z klasy III LP/S, Jakub Kowalski z klasy II TŻ, Anna Anowska z klasy II TF i Ewelina Kędzierska z klasy II TF.

Na opiekunów grupy PaTportowej wybrano: p. Monikę Gołębiowską - Łaska- pedagoga szkolnego i opiekuna Wolontariatu, p. Edytę Kunkowską – opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu oraz p. Honoratę Baniak – opiekuna Wolontariatu i p. Agnieszkę Witólską- opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Podsumowaniem spotkania było wyświetlenie filmu „NIE używkom”, przygotowanego przez uczniów klasy III TI/S. Film dotyczył przeciwdziałania zażywania dopalaczy przez młodych ludzi i wziął udział w konkursie „Przytomni” w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Młodzież obejrzała również krótką relację z ubiegłorocznego spotkania grup PaTPORT-owych.

Na zakończenie Pani Dyrektor Marzanna Szacherska podziękowała przybyłym gościom i pogratulowała objęcia funkcji Kapitanowi PatPORTU.

zobacz zdjęcia...

Notatkę opracowała: