Udział uczniów klasy II LW we Mszy Świętej za Ojczyznę
Dodane przez aurban dnia Maja 21 2017 20:08:58

18 maja 2017 r., uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką wychowawcy – p. M. Zielińskiej – Nosarzewskiej, p. płk. G. Kopra.

Młodzież utworzyła w kościele szpaler, godnie reprezentując szkołę. Następnie reprezentanci szkoły wysłuchali homilii, w której ksiądz proboszcz Zbigniew Sajewski, zwracając się głównie do dzieci, które uczestniczyły we Mszy Świętej z racji „Białego Tygodnia”, wielokrotnie podkreślił, iż jest to wspaniała tradycja naszej parafii i należy ją pielęgnować. Zwrócił przy tym uwagę na fakt, iż bierze w niej udział młodzież z klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku. W związku z tym, wspomniano o ogromnej roli młodych ludzi i ich odpowiedzialności za losy ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości ksiądz podziękował klasie mundurowej ZS nr 1 w Płońsku, wychowawcy i opiekunom za uczestnictwo we mszy patriotycznej, które nadaje odpowiednią rangę wydarzeniu.

Przygotowała: Małgorzata Zielińska-Nosarzewska