Spotkanie młodzieży z ochotnikami Jednostki Strzeleckiej
Dodane przez aurban dnia Października 26 2015 18:39:41

W dniu 23 października 2015 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży klas pierwszych z ZS nr 1 z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku. Dowodził nią Młodszy Inspektor pan Sebastian Milewski, wychowanek założyciela Strzelców, naszego byłego nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, Inspektora pana Stanisława Świerczewskiego. Dowodził strzelcami przez 19 lat.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części Strzelcy zaprezentowali swoje umiejętności podczas zainscenizowanego ataku dywersantów na Drużynę Strzelecką. Przeszkoleni młodzi ludzie bronili swoich pozycji oraz udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w akcji, której celem było wyprowadzenie całej drużyny z zagrożonego terenu.

W drugiej części strzelcy spotkali się z młodzieżą w auli, gdzie udzielili krótkiej informacji o funkcjonowaniu swojej jednostki. Przedstawili cel swojej działalności, której finałem było prezentacja multimedialna.

Młodzi Strzelcy zachęcali naszą młodzież, która interesuje się historią, militariami oraz pielęgnuje tradycje patriotyczne, do wzięcia udziału w akcji naborowej.

Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 1 w Płońsku.

zobacz zdjęcia na facebooku...

Przygotowała:

Agnieszka Urban