„Zagrożenia terrorystyczne XXI wieku” - warsztaty tematyczne
Dodane przez aurban dnia Marca 12 2017 18:08:31

Dnia 08.03.2017r w auli Uczelni Techniczno-Handlowej odbyło się spotkanie uczniów płońskich szkół ponadgimnazjalnych z wykładowcami tej uczelni. Brali w nich udział uczniowie klas II mundurowych ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, klasy techniczne z Zespołu Szkól nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku oraz klasy licealne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku.

Licznie zgromadzoną młodzież przywitała Rektor Uczelni, dr Iwona Przychocka, prof. UTH wraz z Dziekanem Wydziału Zamiejscowego w Płońsku, gen. dyw. dr. inż. Stanisławem Krysińskim. Program spotkań z maturzystami przewidywał następujące tematy: „Wstęp do kryminalistyki” - insp. dr Mirosław Bednarski, „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?” - dr Magdalena Ścigała, „Zagrożenia terrorystyczne XXI wieku” - gen. bryg. mgr inż. Marek Dukaczewski. Zatem młodzież zapoznała się z technikami wykorzystywanymi w pracy policjantów oraz poznała sposoby funkcjonowania największych organizacji terrorystycznych oraz możliwości ich zwalczania.

W warsztatach uczestniczyło w nich ponad 270 uczniów z 3 płońskich szkół średnich. W przerwach między wykładami na uczniów czekał słodki poczęstunek.

Przygotował: Piotr Żochowski