Uczniowie ZS nr 1 powitali Matkę Bożą
Dodane przez aurban dnia Października 06 2015 20:03:12

W sobotę 03.10.2015 r. na ulicach naszego miasta, nie mogło zabraknąć uczniów klas mundurowych, którzy wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz Panią Marzanną Szacherską- Dyrektorem Szkoły i Panią Wicedyrektor Agnieszką Rykowską, powitali Matkę Bożą w Parafii Świętego Maksymiliana Kolbe. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Roman Marcinkowski.

Kilka dni wcześniej, od 30.09 do 01.10. 2015 r., cała szkoła uczestniczyła w rekolekcjach przygotowujących do tego wydarzenia. Uczniowie klas II i III wojskowych wspólnie z Panią A. Dobrowolską przygotowali oprawę muzyczną Mszy Świętej, podczas której uczniowie ZS nr 1 śpiewali pieśni maryjne.

To pierwsza peregrynacja maryjnego wizerunku w historii ,,nowej" parafii. W czasie powitania Matki Bożej klasy mundurowe uformowały szpaler, natomiast nauczyciele naszej szkoływspólnie z innymi reprezentantami parafii, nieśli obraz.

Dla nauczycieli i uczniów ZS nr 1 było to wielkie duchowe przeżycie.

zobacz zdjęcia...

Informacja: Anna Dobrowolska