Bitwa Arcelińska
Dodane przez aurban dnia Września 03 2018 19:06:53

Niedzielne uroczystości 19 sierpnia br. w Arcelinie rozpoczęła msza polowa, której przewodniczył  ksiądz Tomasz Markowicz- proboszcz parafii św. Ojca Pio w Płońsku w asyście księdza kanonika Stanisława Gutowskiego proboszcza parafii św. Urbana w Baboszewie.

W uroczystościach brały udział poczty sztandarowe, między innymi z naszej szkoły. Po Mszy Świętej i przemówieniach okolicznościowych przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów i mieszkańcy Arcelina, złożyli kwiaty pod pomnikiem pamięci bohaterów bitwy pod Arcelinem.

Część pierwszą uroczystości zakończył pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego z 1. Batalionu Kawalerii Powietrznej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Następnie rozpoczęła się inscenizacja Bitwy Arcelińskiej. Na wyznaczonym terenie organizatorzy przygotowali odpowiednią scenografię i rekwizyty, aby móc choć trochę przybliżyć widzom teren walk z bolszewikami, a po krótkim wstępie historycznym rozpoczęła się rekonstrukcja bitwy.

Opiekunami uczniów podczas uroczystości były wychowawczynie klas wojskowych: p. A. Dobrowolska i p. A. Gizińska.

Komisja ds. promocji szkoły