Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Podpisywanie umów z uczniami 19.09.2019

Podpisywanie umów z uczniami  19.09.2019

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 19 września w Zespole Szkol nr 1 w Płońsku odbyło się spotkanie z uczniami i rodzicami w celu podpisania niezbędnych dokumentów związanych z wyjazdem na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji.

Spotkanie otworzyła pani Marzanna Szacherska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, która przywitała wszystkich zgromadzonych oraz przedstawiła kierownika i opiekunów, którzy pomyślnie przeszli rekrutację.

Następnie zabrał głos pan Dr Łukasz Gołota z Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Przedstawił on prezentację o Grecji, program praktyk oraz naszego zagranicznego partnera Golden Sun Mobility z Grecji.

Z kolei koordynator projektu Erasmus+ pani Agnieszka Urban przedstawiła Regulamin praktyk i pobytu na zagranicznych praktykach w Grecji.

Ostatnim etapem spotkania było zaproszenie rodziców i uczniów do odpowiednich stolików w celu podpisana umów. Była to okazja do poznania opiekunów poszczególnych zawodów.

Opiekunami zostali: pani Ewa Borawska, pani Anna Jackiewicz - Ochidi, pani Lucyna Parecka – Łaszczyk, pani Agnieszka Urban oraz pan Stanisław Urban, wicedyrektor odpowiadający za technikum, który będzie pełnił funkcję kierownika praktyk. Dodatkowo grupa młodzieży będzie się opiekował pilot wyjazdu Franek Świtała.

Wieczór był bardzo pracowity, ale minął nam przyjemnie, gdyż uczniowie i rodzice mogli poznać szczegóły wyjazdu oraz podpisać umowy i regulaminy, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo podczas pobytu w miejscu odbywania praktyk i zakwaterowania.

Przygotowała

Koordynator projektu Erasmus+

II KONGRESS ROZWOJU EDUKACJI 18.09.2019

II KONGRESS ROZWOJU EDUKACJI  18.09.2019

W dniu 18 września 2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się II Kongres Rozwoju Edukacji, który został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce pod hasłem ,,Mądrość, kreatywność i innowacyjność kształceniem dla przyszłości”. Wzięli w nim udział Anna Jackiewicz – Ochidi, Agnieszka Urban, Stanisław Urban.

Celem wykładów, dyskusji panelowych i warsztatów było poznawanie nowych trendów związanych z kształceniem zawodowym oraz przygotowanie nauczycieli na nowe wyzwania w otoczeniu szkoły.

Nauczyciele wzięli udział w kilku wykładach, sesjach i warsztatach;

• Wykład ,,Prawda w czasach nieprawdy, wiara w czasach niewiary’’prof. Krzysztof Zanussiego – reżyser, producent i scenarzysta
  • Wykład ,,O wzajemnych inspiracjach i innowacjach na zajęciach z języka obcego” – prof. dr hab. Mieczysław Gajos – romanista związany z Uniwersytetem Łódzkim i Uniwersytetem Warszawskim,
  • Warsztaty ,,Twórczość, kreatywność, innowacyjność jako umiejętności pożądania na rynku pracy”- dr hab. Jan Falagoć, związany z UE w Poznaniu, Rafał Kunaszyk – prezes Eurokreator s.c., Jarosław Jurzak – członek Rady Powiatu Oświęcimskiego, Aleksander Sala, prezes zarządu KOLIBRO, Radek Czahajda, Akademia Leona Kruczkowskiego, Ambasador EPALE.
  • Dyskusja panelowa ,,Jak uczyć mądrości, rozwijać kreatywność i twórcze myślenie w szkole?” prof. dr hab. Krzysztof J.Smith – Uniwersytet Łódzki, dr Elżbieta Płóciennik - Uniwersytet Łódzki, dr Tomasz Knopik – Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, Wojciech Radziłowicz – Odyssey of the Mind Polska,

Kongres zakończył wystąpienie gościa honorowego pana Dariusza Piontkowskiego, ministra edukacji narodowej.

Spotkania te pokazały, że rozwój sztucznej inteligencji zmienia oczekiwania i wymagania stawiane pracownikom w miejscu pracy i wyzwaniem dla nauczycieli jest przygotowanie uczniów do zmieniających się warunków pracy. Udział w tym kongresie był także szansą wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych szkół a także porozmawiać z ekspertami różnych programów unijnych finansowanych przez FRSE.

Przygotowała

Agieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus+

Zajęcia przygotowawcze rozpoczęte

W dniu 14 września 2019 r. rozpoczęliśmy zajęcia przygotowawcze dla młodzieży, która  zakwalifikowała się  na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji. Obejmują one zajęcia z języka angielskiego zawodowego dla technika żywienia i usług gastronomicznych, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technika grafiki i poligrafii cyfrowej oraz zajęcia kulturowe i kurs pedagogiczny.

Celem zajęć jest podnoszenie kompetencji zawodowych i językowych, poszerzanie wiadomości na temat kultury greckiej oraz integracja młodzieży. Uczniowie poznają swoje mocne i słabe strony, uczą się współpracy w grupie. Poznają swoje zainteresowania i umiejętności.

Mamy nadzieję, że zajęcia zainteresują uczniów i przyczynią się do realizacji założeń projektu.

Zdjęcia w naszej Galerii.

OGŁOSZENIE - spotkanie z rodzicami i młodzieżą 19/09/2019

OGŁOSZENIE

W dniu 19 września o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Nr 1  w Płońsku odbędzie się spotkanie z rodzicami i z młodzieżą, która będzie uczestniczyła w zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji. Na spotkaniu zostaną omówione  sprawy organizacyjne związane z wyjazdem,  przedstawiony zostanie program praktyk i regulamin pobytu.  Uczniowie podpiszą umowy, regulaminy pobytu, natomiast rodzice podpiszą zgody na wyjazd, fomularze zgłoszeniowe i inne dokumenty niezbędne do wyjazdu.

*Obecność uczniów zakwalifikowanych na wyjazd oraz ich rodziców (opiekunów) obowiązkowa.

Koordynator projektu Erazmus+

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PRZYGOTOWAWCZYCH 14/09/2019 – 26/10/2019

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PRZYGOTOWAWCZYCH 14/09/2019 – 26/10/2019 - pobierz!