Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Tradycje Wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Zobacz: Tradycje Wielkanocne w Wielkiej Brytanii - pokaz prezentacji (plik: TradycjeWielkanocneWWielkiejBrytanii - 21,8.MB)

lub      Tradycje Wielkanocne w Wielkiej Brytanii - plik pdf (plik: TradycjeWielkanocneWWielkiejBrytanii.pdf - 6.64 MB)

Martinstag w ZS 2019

...i znów Martinstag w ZS Nr 1na słodko i wesoło

11 listopada to najważniejsze w Polsce święto państwowe - Dzień Niepodległości. Jednocześnie

w Niemczech  i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu świętuje się Dzień Ulicy świętego Marcina. To jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy można bezkarnie łasować. Podobno  poznańskie rogale marcińskie nie mają sobie równych.

Martinstag  to dzień, w którym wspomina się  świętego Marcina z Tours. W Niemczech nie jest to dzień wolny od pracy, ponieważ jest to święto typowo kościelne. W jednym z austriackich bundeslandów, w Burgenlandzie, gdzie św. Marcin jest patronem, urzędy są tego dnia zamknięte,

a uczniowie w szkołach mają wolne...

czytaj całość

Wspomnienia z Petersburga

W terminie od 1 do 14 lipca uczeń kl. II TR w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski przebywał na kursie języka rosyjskiego w Państwowym Uniwersytecie w Petersburgu. Oto jego wspomnienia z tego wyjazdu:

Radosław Białoskórski:

Podczas tegorocznych wakacji spotkał mnie wielki zaszczyt . Od 1 do 14 lipca brałem udział w letniej szkole językowej, dzięki której miałem możliwość rozwijania swojej pasji dotyczącej języka rosyjskiego.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 22 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”

Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku oraz Pan Mariusz Wrzesiński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku. Obaj życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia, a publiczności niezapomnianych wrażeń.