Artykuły: Bieżące wydarzenia

Warsztaty cukiernicze

Obrazy artykułów: warsztat_kulinarny.jpgKorzystając z uprzejmości pani Marty Wyrwich właścicielki firmy „ Marcia z wypiekami” zajmującej się tworzeniem tortów artystycznych, deserów restauracyjnych i candy barów, grupa młodzieży z klasy 3 TŻ wzięła udział w warsztatach z zakresu wykonywania i ekspedycji deserów w tym monoporcji.

Pani Marta przedstawiła nam od podstaw proces zakładania działalności, wymogi sanitarno-higieniczne w tym obowiązujący system HACCP dla pracowni wypieków, który była zobowiązana spełnić. Zapoznała nas z niezbędnymi urządzeniami i narzędziami. Wskazała na „must have” każdego dekoratora. Bez oporów dzieliła się z nami własnym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Przeprowadziła nas krok po kroku przez proces wykonania muffinów i ich dekorowaniu. Zaskoczyła nas słodkim poczęstunkiem , któremu nie byliśmy w stanie się oprzeć.

Miło i efektywnie spędzony czas pozostanie w pamięci na długo. Warsztaty zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „ Dobra kuchnia dodaje skrzydeł” przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych p. Lidię Bąk.

Akcja informacyjna ZUS - 500+ nowy okres świadczeniowy, aplikacja mZUS

Obrazy artykułów: 0276_23_sm_mzus_-_1200_x_628.jpgOd 1 lutego 2023 r. rozpoczęliśmy przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

Wnioski można składać za pośrednictwem następujących narzędzi :

· aplikacji mobilnej mZUS  od tego roku wnioski można złożyć za pośrednictwem tej bezpłatnej aplikacji. To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

· Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

· portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

· bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

W celu wsparcia naszych klientów przygotowaliśmy kampanię informacyjną, której  celem jest poinformowanie jak największego grona naszych klientów o aplikacji mZUS oraz możliwość składania wniosków o świadczenie rodzinne 500+.

Zobacz ulotkę informacyjną

Dzień Bezpiecznego Internetu

Obrazy artykułów: bezpieczny-inter.jpegDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

W naszej szkole corocznie realizujemy działania związane z tematyką bezpiecznego korzystania z Internetu. Wśród tegorocznych przykładów realizowanych zadań możemy wymienić między innymi: przygotowanie gazetki informacyjnej dla uczniów, opracowanie materiałów informacyjnych dla grona pedagogicznego, przeprowadzenie tematycznych godzin wychowawczych, czy uczestnictwo wybranych klas w projekcie „Bezpieczni w sieci”. Uczniowie na podstawie zdobytych podczas kursów informacji przygotowali prezentacje na temat bezpieczeństwa w sieci, ze szczególnym uwzględnieniem dezinformacji i cyfrowych śladów.

Ponadto do końca marca rozplanowano udział uczniów w lekcjach online dotyczących m.in.: rozpoznawania fake newsów, ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł, jak radzić sobie z dezinformacją w sieci, czy jak świadomie zarządzać swoim wizerunkiem online.

Studniówka w Zespole Szkół Nr1

Obrazy artykułów: bal-stud.jpgDnia 28 stycznia 2023 odbył się Bal Studniówkowy zorganizowany przez Rodziców Maturzystów Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.
W balu uczestniczyli uczniowie II LO klasa 4LM (po podstawówce), uczniowie Technikum nr 1 klasa 4TLg, klasa 4TŻg, klasa 4TRMg (po gimnazjum), osoby im towarzyszące oraz goście.
Zabawa do rana była wspaniała a wspomnienia zostaną z nami na lata....
Było pięknie. Zobaczcie jak jesteśmy popularni dzięki występom uczniów oraz przeczytajcie jak lokalne media pisały o Balu Studniówkowym.
Gratulacje dla organizatorów i maturzystów.

Zobaczcie film - tutaj

Staszic kontra Płocka

Dnia 1 lutego 2023 r. w strzelnicy odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem wychowanków internatów: ZS Nr1 i I LO – Płocka. Tematem zajęć było bezpieczne posługiwanie się bronią pneumatyczną oraz zasady skutecznego i celnego strzelania z karabinka pneumatycznego.

Celem spotkania była integracja oraz przygotowanie wychowanków obu Internatów do Turnieju strzeleckiego, który planowany jest po feriach zimowych. W zajęciach wzięło udział 20 wychowanków, w tym 8 z I LO.

Opiekę nad wychowankami sprawowali doświadczeni wychowawcy: p. Robert Osmański ze strony ZS Nr 1 i p. Marek Goliasz ze strony I LO.

Zdjęcia w naszej galerii