Artykuły: Bieżące wydarzenia

Informacja dla wychowanków Internatu , uczniów i pracowników ZS Nr 1 korzystających z wyżywienia w stołówce szkolnej.

Obrazy artykułów: stolowka.jpgOd dnia 1 maja 2022r. zmienia się opłata za korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej

ZS Nr 1 w Płońsku.

Zmianie ulega cena obiadów:

- obiad dla ucznia   - 6,00 zł ,

- dla pracownika szkoły   - 9,00 zł

W przypadku wychowanków Internatu koszt dziennego wyżywienia będzie wynosił: 13,00 złotych ( w tym:  śniadanie -  3,50 zł, obiad – 6,00zł, kolacja – 3,50 zł).

W przypadku mieszkańców Internatu ceny śniadań i kolacji nie zmieniły się, natomiast wzrosła o 1,00 zł cena obiadu.

Dziękujemy za terminowe wpłaty!

ORGANIZACJA EGZAMINU MATURALNEGO - maj 2022

Pisemne egzaminy maturalne – informacje dla uczniów i absolwentów

Język polski - poziom podstawowy - 4 maja 2022 r. środa

Egzamin - godz. 9.00 - proszę o przybycie do szkoły 30 min. przed egzaminem z dokumentem potwierdzającym tożsamość

Sala nr 25 (aula A) – III LMg

Sala nr 29 (sala gimnastyczna) – IV TLabsolwenci TECH z lat poprzednich

Sala nr 26  (aula C) – IV TRM

Sala nr 27 (aula D)  - IV TŻ (numery od 1-6, 10-16)

Sala nr 13  - IV TŻ (numery 18, 20, 21)absolwenci LO z lat poprzednich (3 os.), Skierow. LO (2 os.)

Sala nr 9 – IV TŻ (1 ucz.)

Sala nr 10 – IV TŻ (1 ucz.)

Matematyka – poziom podstawowy- 5 maja 2022 r. czwartek

Przybory wymienione w komunikacie, które można mieć: linijka , kalkulator prosty, cyrkiel

Sala nr 25 (aula A) – III LMg

Sala nr 29 (sala gimnastyczna) – IV TL

Sala nr 26  (aula C) – IV TRM

Sala nr 27 (aula D)  - absolwenci LO z lat poprzednichSkierow. LO

Sala nr 14   - IV TŻ  (numery od 1-6, 10-11)

Sala nr 15  - IV TŻ   (numery 12-16, 18, 20, 21)

Sala nr 9 – IV TŻ (1 ucz.)

Sala nr 10 – IV TŻ (1 ucz.)

Sala nr 24 – absolwenci TECH z lat poprzednich

Język angielski – poziom podstawowy 6 maja 2022 r. piątek

Egzamin - godz. 9.00 -  więcej po kliknięciu w tytuł newsa

Zakończenie klas maturalnych

„ Wszystko ma swój czas…”
Dla absolwentów ZS nr 1 w Płońsku nadszedł czas pożegnań.
29 kwietnia 2022r. w uroczystości pożegnania wzięli udział Pan Paweł Dychto - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, ks. Zbigniew Sajewski - proboszcz parafii św. Maksymiliana w Płońsku, Dyrekcja z gronem pedagogicznym, rodzice z przewodnicząca Rady Rodziców - Panią Anetą Jerzak.

Głównymi bohaterami uroczystości byli uczniowie klas 3LMg, 4 TL, 4 TRM i 4 TŻ. Słowa pożegnania skierowała do uczniów Pani Dyrektor - Ewa Gluchowska oraz zaproszeni goście i koledzy z klas młodszych.
Z ust przedstawicieli klas maturalnych padły słowa podziękowania.  Wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody za wysokie wyniki w nauce, 100 % frekwencję, osiągnięcia sportowe, działania na rzesz wolontariatu, DKMS i promocji szkoły.
Nagrody za najwyższe wyniki w szkole otrzymali: Jakub Wielechowski  średnia ocen -5.45, Julita Domańska - 4.84, Aleksandra Podgórska - 4.79.
Pragniemy zaznaczyć, że nagrody dla naszych absolwentów ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!
Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas maturalnych wyczytali po raz ostatni listy swoich wychowanków i wręczyli im świadectwa ukończenia szkoły. Pan Piotr Żochowski klasie 3 LMg, Pani Małgorzata Mioduszewska klasie 4 TRM, Pani Adrianna Osmycka klasie 4 TL, Pani Anna Jackiewicz - Ochidi klasie 4TŻ.

Teraz przed naszymi absolwentami tylko egzamin maturalny. Trzymamy mocno kciuki i życzymy jak najwyższych wyników!
Zdjęcia w galerii oraz fotorelacja na fb

Zajęcia programowe w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku

W dniu 27.04.2022r. kadeci z klas o profilu policyjnym i Straży Granicznej, w ramach zajęć programowych, uczestniczyli w wycieczce do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku (SPPP). W trakcie wizyty w SPPP, młodzież miała możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną pododdziału, zadaniami, jakie realizują policjanci w ramach służby. Prowadzący prelekcję, opowiedział uczestnikom o specyfice tej służby.

Dużym zainteresowaniem kadetów, cieszył się pokaz uzbrojenia i wyposażenia specjalnego, jakim dysponują funkcjonariusze z SPPP w Płocku. W trakcie prezentacji, chętni mieli możliwość założyć na siebie takie wyposażenie. Prezentując różne jednostek broni - pod czujnym okiem instruktorów, młodzież mogła je rozłożyć i złożyć oraz dowiedzieć się kiedy i w jakich okolicznościach może być użyta. Ponadto mogli sprawdzić swoje umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie instruktażu udzielał policjant – ratownik medyczny z SPPP w Płocku.  Zademonstrowano także pojazdy służbowe oraz ich wyposażenie, w tym „Ruchome Stanowisko Dowodzenia” (RSD), wyposażone między innymi w kamery video.

Niewątpliwą atrakcją była także obserwacja ćwiczeń plutonu Nieetatowego Oddziału Policji (NOP), który szlifował swoje umiejętności na wypadek podjęcia działań.

Na zakończenie wycieczki młodzież podziękowała prelegentom za możliwość zwiedzenia SPPP w Płocku oraz przybliżenie specyfiki służby. W ramach dalszej współpracy przewidywane są kolejne wyjazdy do SPPP w Płocku.

Opiekunami wycieczki byli : podinsp. Grzegorz Osiński, p. mjr Tomasz Zdzienicki, asp. sztab. Piotr Jaszczur, p. P. Kozera i p. A. Markowski.

Zdjęcia w galerii

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Płocku

Obrazy artykułów: img_20220428_151854.jpgBrawa dla maturzystek
W dniu 28.04.2022r., dzień przed zakończeniem roku szkolnego, nasze maturzystki ostatni raz zagrały w barwach naszej szkoły w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Płocku. Do rozgrywek w naszej kategorii szkół średnich przystąpiło cztery drużyny i każda drużyna zagrała trzy mecze.

Nasze dziewczyny wygrały jeden mecz i dwa razy uznały wyższość rywalek. Wystarczyło to na III miejsce. Po uroczystym zakończeniu i odebraniu pucharu w świetnych humorach wróciliśmy do domu.

Brawa dla maturzystek i trenera - p. Jacka Awdejuka