Artykuły: Bieżące wydarzenia

ODBIÓR ŚWIADECTW I DYPLOMÓW Z EGZAMINU ZAWODOWEGO

DRODZY ABSOLWENCI BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA ORAZ UCZNIOWIE TECHNIKUM PO GIMNAZJUM
Już 8 września w sekretariacie szkoły możecie odebrać świadectwa i dyplomy z egzaminu zawodowego przeprowadzonego w czerwcu 2022r.
Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 15.00.
Istnieje możliwość odebrania świadectw i dyplomów  w innym terminie, ale zawsze do godziny 15.00.
Pamiętaj!
Jeżeli dokumenty są odbierane przez inną osobę, konieczne jest upoważnienie!

Dofinansowanie zakupu podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023

(Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022)

Uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej będą uczniowie:

1) słabowidzący,

2) niesłyszący,

3) słabosłyszący,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

6) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

7) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio w pkt 1– 6,

8) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

9) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio w pkt 1– 6 i 8,

posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Wniosek można pobrać od pedagoga lub bezpośrednio ze strony szkoły od dnia 5 września.

Wypełniony wniosek (pobierz) należy dostarczyć wraz z kopią orzeczenia do pedagoga

do dnia 9 września 2022r.(piatek)

Faktury za podręczniki, ćwiczenia – powinny być wystawione na osobę składającą wniosek.

Proszę o dostarczanie wniosków wyłącznie do pokoju pedagoga.

Stypendium socjalne

UCZNIOWIE (TAKŻE UCZNIOWIE UKRAIŃSCY) ZAMIESZKALI NA TERENIE PŁOŃSKA, MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ

O STYPENDIUM SOCJALNE: KRYTERIUM DOCHODOWE - 600 zł/OSOBĘ

Wniosek można pobrać od pedagoga od dnia 5 września lub pobrać ze strony szkoły. (pobierz wnioski)

Do wypełnionego wniosku należy dołączyć dokumentację o dochodach członków rodziny za sierpień 2022r.

(w tym m.in.: dochody z tytułu pracy, umowy zlecenia, pracy dorywczej, świadczeń rodzinnych i pielęgnacyjnych, rent, emerytur, alimentów, zasiłków dla bezrobotnych, czynszu dzierżawnego, działalności gospodarczej, prowadzenia gospodarstwa rolnego, świadczeń z pomocy społecznej, innych stypendiów).

Do dochodu nie wlicza się między innymi: jednorazowych, pieniężnych świadczeń socjalnych, wartości świadczeń w naturze, zasiłków celowych, dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego, świadczenia wychowawczego (500+) dla rodzin i rodzin zastępczych, przy ustalaniu dochodu  rodzin z Ukrainy nie uwzględnia się

członka rodziny, który nie przebywa na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

WNIOSKI Z DOKUMENTACJĄ NALEŻY SKŁADAĆ DO PEDAGOGA DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2022r. (czwartek)

Warunkiem otrzymania świadczenia jest potwierdzenie poniesionych wydatków w postaci faktur/rachunków.

Ponadto, przyznaje się zasiłek szkolny uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, po złożeniu wniosku o przyznanie zasiłku szkolnego wraz z udokumentowaniem okoliczności opisanych we wniosku.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Obrazy artykułów: wrzesen-woja.jpeg1 września to 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku z czym podczas inauguracji roku szkolnego, minutą ciszy uczczono pamięć poległych bohaterów, jednocześnie, w ramach obchodów nauczyciel historii- p. Małgorzata Mucha wspólnie z klasą IV LMp wzięła udział w miejsko-powiatowych uroczystościach.
Już teraz zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia na naszym fb!