Artykuły: Bieżące wydarzenia

Harmonogram części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Sesja zimowa styczeń/luty 2022

Obrazy artykułów: egzam-teor.pngW rozwinięciu artykułu - harmonogram części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie sesja styczeń/luty 2022 Czas trwania: 60 min (wszystkie kwalifikacje)

Termin egzaminu dla wszystkich kwalifikacji: 11.01.2022r.

Harmonogram części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Sesja zimowa styczeń/luty 2022

Obrazy artykułów: egzam-prak.pngW rozwinięciu artykułu znajdziecie szczegółowy harmonogram praktycznej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.  Sesja zimowa styczeń/luty 2022.

Wycieczka do Warszawy

7 grudnia 2021 r. uczniowie klas mundurowych: I LP/SG i II LW wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był odbiór sztuki teatralnej. Zgodnie z programem nauczania wizyta w teatrze miała służyć kształtowaniu wrażliwości estetycznej młodzieży.

,,Powiedzmy miłość” to gorzka komedia, w której każdy odnajdzie coś dla siebie w zachowaniu postaci bohaterów. Jednak najważniejsze jest to, że uczniowie mieli okazję zobaczyć gwiazdorską obsadę, ponieważ w główne role wcielili się znani i lubiani: Joanna Koroniewska, Marta Wierzbicka, Tomasz Dutkiewicz czy Mateusz Banasiuk.

Wizytę w Teatrze Komedia poprzedził spacer po Warszawie, podczas którego uczniowie mieli okazję podziwiać świąteczne iluminacje.

Humory dopisywały uczestnikom wyjazdu, co wyraźnie oddawały śpiewy w czasie drogi powrotnej. Organizatorem wyjazdu była p. Anna Markowska, opiekunami były: p. Małgorzata Lelińska-Tobolska i p. Maria Bożykowska.

A. Markowska

Zdjęcia w galerii

Wirtualna strzelnica w ZS nr 1

W dniu 2 grudnia 2021r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica dokonano uroczystego otwarcia wirtualnej strzelnicy, która została utworzona dzięki środkom Ministerstwa Obrony Narodowej (130 000 PLN) oraz wkładowi Powiatu Płońskiego (36 185,53 PLN).

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: p. Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, p. Krzysztof Wrzesiński- Wicestarosta, p. Dariusz Żelasko- Przewodniczący Rady Powiatu, p. Robert Adamski- Radny Powiatu Płońskiego, który wspierał działania dyrekcji ZS nr 1 i Starostwa w sprawie powstania strzelnicy, p. Paweł Dychto- naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych,  insp. Jarosław Brzozowski- komendant Powiatowej Policji w Płońsku, kpt Dorota Jagusztyn -  komendant  Straży Granicznej, ppłk Mariusz Łuszczyński – reprezentujący dowódcę 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, gen. dyw. dr. inż. Stanisław Krysiński - dziekan Wydziału Zamiejscowego Uczelni Techniczno-Handlowej w Płońsku,  dr Justyna Żylińska - rektor uczelni UTH w Płońsku, dr hab. Iwona Przychocka prorektor ds. rozwoju,  a także p. Stanisław Świerczewski, inicjator klas wojskowych przy ZS nr 1, reprezentujący Jednostkę Strzelecką 1006.  Ponadto na uroczystość przybyli: ks. Paweł Kowalski reprezentujący proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, kpt Radosław Bisialski- przedstawiciel WKU-u w Ciechanowie, p. Agnieszka Poliszewska-Ostrowska-  wiceprzewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół powiatowych: p. Radosław Wasilewski, p. Paweł Białecki, p. Magdalena Bylińska oraz p. Włodzimierz Pająk, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Proobronnego Centrum Edukacji Wataha: p. Krzysztof Ziółkowski, p. Piotr Jaszczur i  p. R. Osmański oraz: p. Andrzej Idzikowski- reprezentant władz LOK w Płońsku, p. Roman Pankowski- przedstawiciel związków zawodowych NSZZ Solidarność. Zespół Szkól nr 1 reprezentowali: p. Ewa Głuchowska- dyrektor ZS nr 1, wicedyrektorzy: p. Agnieszka Rykowska, p. Ewa Litewka, p. Anna Nowakowska, nauczyciele i wychowawcy klas mundurowych: p. Anna Gizińska, p. Dorota Gut- Pacuszka, p. Anna Markowska, p. M. Mucha, p. Piotr Żochowski, rodzice i uczniowie klas mundurowych.

Więcej w rozwinięciu wiadomości...

ZDJECIA w GALERII

Kampania "Biała Wstążka"
W dniu 01.12.2021 w ramach trwającej kampanii "Biała Wstążka" w Zespole Szkół nr 1 odbył się happening pod hasłem "Stop przemocy wobec kobiet".

Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem różnych form agresji. Uczniowie i nauczyciele zamieszczali na tablicy hasła wyrażające ich sprzeciw wobec przemocy. Na zajęciach lekcyjnych prowadzone były warsztaty przez funkcjonariuszy policji oraz pracownika GOPS. Symbolem akcji były przypięte do ubrań białe wstążki.

Działania zorganizowali nauczyciele szkoły: Monika Gołębiowska-Łaska, Dagmara Biernacka-Wilomska, Honorata Baniak, Anna Fijałkowska, Edyta Kunkowska oraz Arkadiusz Markowski.