Artykuły: Bieżące wydarzenia

Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Obrazy artykułów: powrot.jpegW dniu 27 października wicedyrektor szkoły Pani Anna Nowakowska uczestniczyła w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i nagród przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Domu Polonii w Pułtusku. Pani wicedyrektor otrzymała Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody odznaczonym i nagrodzonym nauczycielom i dyrektorom szkół wręczali Wicewojewoda Mazowiecki p. Sylwester Dąbrowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty p. Dorota Skrzypek oraz Dyrektor ciechanowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie p. Jacek Zawiśliński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.🏆

POWERowicze w Radio Płońsk 93.6 FM

W dniu 26 października nasi uczestnicy mobilności zagranicznej wraz z Panią Koordynator Magdaleną Jeżak odwiedzili Radio Płońsk 93,6 FM, aby podzielić się wrażeniami z pobytu w Grecji na praktyktykach zawodowych. Jest 💪PO WER💪.
Dziękujemy naszym POWERowiczom za to, że chętnie wypowiedzieli się temat realizacji celów projektu "Europejski staż zawodowy dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.
W wywiadzie, uczestniczyli:
Dominika Jaroszewicz  III TLg
Kinga Matusiak III TŻg
Ola Łabęda III TLp
Michał Kozarzewski III TŻp
Magdalena Maria Jeżak Koordynator
Serdecznie pozdrawiamy cały POWER Team!

Konferencja naukowo-metodyczna Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego

Obrazy artykułów: konfarus.jpegW minioną sobotę 23 października Pani wicedyrektor Anna Nowakowska jako współorganizator konferencji naukowo-metodycznej z ramienia Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego reprezentowała ZS nr 1 w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie na ogólnopolskim seminarium dla rusycystów poświęconym językoznawczym osobliwościom nauczania języka rosyjskiego jako obcego. Wśród prelegentów znaleźli się wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowego Uniwersytetu w Smoleńsku oraz Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

Mural Davida Ben Guriona

Obrazy artykułów: image06.jpgDelegacja uczniów z klasy III TRIp wraz z Panią wicedyrektor Anną Nowakowską 26 października wzięła udział w uroczystości odsłonięcia muralu upamiętniającego osobę urodzonego w Płońsku, pierwszego premiera państwa Izrael - Davida Ben Guriona. Mural umieszczony został na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Warszawskiej 6, równoległej do ulicy Zaułek.

Kamienica znajduje się obok powstającego Muzeum Dobrej Pamięci - miejsca, które ma upamiętnić funkcjonowanie obok siebie przez kilka stuleci dwóch narodów: polskiego i żydowskiego. We wtorkowej uroczystości wzięła udział konsul z Ambasady Izraela w Polsce Pani Noa Levy-Zada. Wykonawcą muralu jest Bruno Althamer, absolwent warszawskiej ASP. Na miejscu wysłuchaliśmy wystąpienia burmistrza miasta oraz zaproszonych gości.

Tydzień Misyjny w naszej szkole

Tydzień Misyjny to okazja aby pomyśleć o misjonarzach, którzy w imieniu wspólnoty Kościoła głoszą Dobrą Nowinę na wszystkich kontynentach. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o nich i o tych, którym oni posługują. Wraz z katechetami udają się na modlitwę  różańcową w intencji misji do Kościoła M. M. Kolbe.  Idąc do świątyni jednocześnie zabierają zebraną wcześniej makulaturę aby wspomóc dzieło budowy studni w Afryce. Katecheci dziękują uczniom za pomoc w pozyskaniu makulatury i za zaangażowanie w dzieło pomocy misjom. Liczymy, że do tego dzieła włączą się wszystkie klasy naszej szkoły.

Zdjęcia w galerii