Artykuły: Bieżące wydarzenia

Film dla absolwentów kl. 3LMg

Obrazy artykułów: certy.pngDrogi Abslolwencie,

Kliknij, obejrzyj i zachowaj w pamięci...

CERTYFIKATY 2022

20 czerwca – Dzień Uchodźcy

Konwencja Genewska z 1951 r., z późniejszymi zmianami z 1967 r., mówi nam, że uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swojego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej.

Toczące się od 24 lutego 2022r. działania wojenne na terenie Ukrainy spowodowały, że wielu mieszkańców tego kraju musiało opuścić swoje domy, miejsca pracy, często również rodziny i szukać schronienia poza jego granicami.

Polska otworzyła swoje granice i serca dla wielu osób z terenu Ukrainy i dała im schronienie i szansę na bezpieczne życie.

Internat Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku utworzył 26 miejsc dla Uchodźców, a 11 marca 2022 r. przyjął pod swój dach pierwszych 11 Uchodźców z terenu Ukrainy. Otrzymali oni wsparcie, nie tylko materialne, ale również na miarę naszych możliwości, psychiczne i duchowe.
Działania wspierał Zarząd Powiatu Płońskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu.

Pracownicy ZS1 i Internatu pomagali w załatwianiu spraw i zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, np. wspierali w poszukiwaniu pracy, umówieniu wizyty do lekarza, czy poznaniu terenu miasta

Obecnie w internacie przebywa 14 Uchodźców z Ukrainy.

Nie byliśmy obojętni na problemy naszych gości z Ukrainy.
Czasami wystarczyła chwila rozmowy, kontaktu z drugim człowiekiem, pokazanie zdjęć i opowiedzenie o tym, co pozostawili w swoim kraju.

Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji. Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

Inicjatywa kobiet aktywnych

20 czerwca 2022r młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Mikołaja Muchę - aplikanta radcowskiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu płońskiego realizowanego przez fundację Inicjatywa Kobiet Aktywnych.

Spotkanie dotyczyło:
- odpowiedzialności prawnej nieletnich
- podstawowych informacji o zawodach prawniczych
- informacji o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
To były niezwykle cenne wskazówki!
Dziękujemy!

Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP rozstrzygnięty.

Obrazy artykułów: fotoi050.jpg15 czerwca 2022r. w Olsztynie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP pod honorowym patronatem Posłanki na Sejm Moniki Falej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i miał charakter ogólnopolski. W eliminacjach wzięło udział ponad 100 osób. Do finału zakwalifikowało się 16 uczniów. W gronie finalistów znalazł się uczeń klasy 1 LPG Bartłomiej Chmielewski, który zajął 4 miejsce.
Bartka do udziału w konkursie przygotowała p. Małgorzata Mucha - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursowych zmagań.

Youtuber

12 czerwca uczniowie 1kw mieli okazję poznać oraz porozmawiać z Adamem Pomorynem, który tworzy na YouTube jako Asasyn08. Konsekwentnie dążył do celu, sam, bez wsparcia, protekcji i niczyjej pomocy w ciągu 9 lat zdobył 100 tysięcy subsrybentów, za co otrzymał srebrny przycisk. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega działalność Youtubera, czy warto być aktywnym w Social mediach, jakie korzyści to za sobą niesie oraz czy jest to takie proste jakby wielu mogło się wydawać.

Nasz gość wielokrotnie podkreślał to, jak ważna jest edukacja i zdobycie zawodu. Zachęcał młodzież do dzielenia się w internecie swoją pasją, zdobytą wiedzą czy umiejętnościami, ponieważ jest tam jeszcze wiele przestrzeni na wiele treści.

Zaznaczył również, że montowane i publikowane przez nich materiały mogą im służyć jako reklama własnej działalności, wytarczy ciekawy pomysł, coś co będzie oryginalne i przyciągnie wielu odwiedzających kanał.
Podkreślił, że jeśli chcemy utrzymywać się z „pracy” w internecie, to zawsze priorytetem jest skończenie szkoły i zawód, bez tego nawet jeśli nie uda się w internecie, to można wrócić do normalnej pracy w profesji którą się skończyło.

Zdjęcia w galerii