Artykuły: Bieżące wydarzenia

77. rocznica zbrodni hitlerowskiej na mieszkańcach Płońska

W dniu 19.01.2022 r odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę zbrodni hitlerowskiej na mieszkańcach Płońska.Zbrodnia na Piaskach, została dokonana pomiędzy 16 a 18 stycznia 1945 roku, przed wejściem Armii Czerwonej do Płońska. 78 mężczyzn, w większości żołnierzy AK więzionych w płońskim więzieniu, przewieziono na teren byłego ogrodu powiatowego i strzałami w tył głowy wykonano na nich egzekucję.Płońszczanie pamiętają o tych tragicznych wydarzeniach, dlatego w dzisiejszej uroczystości pod pomnikiem zamordowanych  uczestniczyli przedstawiciele Sejmu i Senatu, władze Samorządowe Miasta i Powiatu, a także poczty sztandarowe instytucji, w tym naszej Szkoły.
Młodzież klas mundurowych pełniła honorową wartę przy pomniku zamordowanych oraz odbierała kwiaty i wieńce. Na zakończenie uroczystości zapalono znicze, żeby uczcić pamięć ofiar zbrodni niemieckiej.Szkołę reprezentowali uczniowie klas II LW i III LMP z opiekunami: panią wicedyrektor Agnieszką Rykowską, panem Piotrem Żochowskim i panem Krzysztofem Lewandowskim.

Link do galerii

Warsztaty z doradztwa zawodowego

Obrazy artykułów: 20220112_114953_1.jpg

W dniach od 12 do 14 stycznia br. odbyły się warsztaty dla młodzieży z doradztwa edukacyjno- zawodowego zorganizowane przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Płońsku. W zajęciach prowadzonych przez pracownika PUP – panią Sylwię Bogucką, brali udział uczniowie klas: 2w, 3LMg, 2 LW, 2LP i 2 TŻ.

Celem spotkania było umożliwienie młodzieży nabycia umiejętności aktywnego planowania rozwoju zawodowego oraz zdobycie wiedzy umożliwiającej podniesienie własnej wartości na rynku pracy.
Inicjatorkami zajęć były: p. pedagog- Monika Gołębiowska – Łaska oraz p. Adriana Osmycka- nauczyciel doradztwa zawodowego.

Uwaga! Wścieklizna!

Obrazy artykułów: wscieklizna07.jpg

Po zapoznaniu się z pismem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie przypadków wścieklizny w województwie mazowieckim, w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono cykl lekcji profilaktycznych związanych z tym problemem. Zajęcia odbywały się w ramach godzin wychowawczych oraz lekcji biologii.

Ich celem było poinformowanie uczniów o drogach zakażenia wirusem wścieklizny, objawach choroby, zarówno u zwierząt, jak i u ludzi, a także czynnościach i postępowaniu w przypadku, gdy człowiek jest zaatakowany przez zwierzę zarażone wścieklizną. Prelegentki zaakcentowały konieczność szczepień ochronnych.

Podczas zajęć wykorzystano prezentacje i ulotki przesłane przez MKO.

Przeprowadzone spotkania z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów dotyczącą niebezpieczeństw związanych z rozprzestrzenianiem się wścieklizny oraz sposobach jej przeciwdziałania.

Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Obrazy artykułów:1460x616.jpg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

WIęcej pod linkiem: powrót

Wesołe ZS1

Taniec pt.:"Wesołe ZS1" przygotowali uczniowie kl. 1LPSG pod opieką p. Lucyny Pareckiej-Łaszczyk, która zadbała o choreografię, stroje i rekwizyty. Efekty ich starań można zobaczyć poniżej.