Artykuły: Bieżące wydarzenia

Sukces w Eliminacjach Okręgowych XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Pierwsze i drugie miejsce uczniów z ZS nr 1 w Eliminacjach Okręgowych  XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Uczniowie klasy IV TR  Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku,  Mateusz Szymański i Marek Machciński odnieśli sukces w Eliminacjach Okręgowych XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Eliminacje okręgowe odbyły się  12 kwietnia 2019 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mateusz zajął w nich I miejsce, a Marek  II miejsce, w związku z czym obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Trzeci z uczestników olimpiady Michał Pielat zajął również wysokie, szóste miejsce.

Zmagania olimpijczyków na szczeblu okręgowym poprzedził udział  w olimpiadzie na szczeblu szkolnym.

Eliminacje szkolne odbyły się w 26 październiku 2018 r.

Ostatni zaś – ogólnopolski etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbędzie się  w dniach 7-8 czerwca 2019 r.  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (powiat gorlicki, województwo małopolskie).

Zarówno Mateusz, jak i Marek startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa.

Ich osiągnięcia dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku.

Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – Zbigniewa Pawlaka  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa.

Nauczyciel – pasjonat rokrocznie przygotowuje uczniów do udziału  w olimpiadach nie tylko podczas lekcji ale przede wszystkim w ramach zajęć dodatkowych. Gratulujemy Uczniom i Nauczycielowi.

Informacja o klasyfikacji

Drodzy Maturzyści,

Informuję, iż w dniu dzisiejszym, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, odbyło się posiedzenie rady pedagogicznej. Rada podjęła uchwałę w sprawie klasyfikacji, to znaczy wystawione oceny końcowe zostały zatwierdzone. Przed Wami już tylko spokojny czas na dalsze przygotowywanie się do egzaminów maturalnych.

W dniu 26 kwietnia 2019r. (piątek) wydane Wam zostaną świadectwa ukończenia szkoły. Bardzo proszę o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w następującej kolejności:

Godzina :

13.30 – klasa 4TFS

14.00 - klasa 3LP

14.30 – klasa 3 LW

15.00 – klasa 4TŻ

15.30 – klasa 4TMT

16.00 – klasa 4TR

Dyrektor szkoły – Marzanna Szacherska

Drodzy Maturzyści,

W związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach programowo najwyższych liceów ogólnokształcących i techników, informujemy, że w szkołach podejmowane są, zgodnie z harmonogramem, wszystkie czynności wynikające z organizacji roku szkolnego, w tym działania zmierzające do ustalenia ocen klasyfikacyjnych.

Rozumiemy, że przedłużająca się sytuacja strajkowa w szkołach powoduje zaniepokojenie co do klasyfikacji końcowej uczniów klas maturalnych.

Jako dyrektorzy szkół będziemy podejmować stosowne kroki, aby klasyfikacja uczniów została przeprowadzona i odbyły się egzaminy maturalne.

Głęboko wierzymy, iż zapowiedziane na czwartek rozmowy rządu ze strajkującymi doprowadzą do rozwiązania konfliktu, a sytuacja w szkołach wróci do normy.

Bądźcie dobrej myśli, uczcie się i przygotowujcie do matury.

Dyrektorzy szkół średnich:

Marzanna Szacherska - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku,

Wiesława Junczak - Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku,

Karina Kmiecińska - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.

Dominika Zamara, Dante Roberto Muro i Michał Karol Szymanowski w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku

8 kwietnia 2019r. o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbył się  koncert pieśni operowych  i operetkowych w wykonaniu światowej sławy artystki Dominiki Zamary w towarzystwie Michała Karola Szymanowskiego oraz gościa specjalnego z Włoch - Dante Roberto Muro . Organizatorem był Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. zobacz zdjęcia

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku na podium w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина”.

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моя маленькая родина” (Moja Mała Ojczyzna). Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a Patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie. ..czytaj więcej  ...zobacz zdjęcia