Artykuły: Bieżące wydarzenia

Uczniowie II k biorą udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 22.10.2015 r. uczniowie klasy II k z opiekunem - p. Moniką Kon, wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym „Świat Odkrywców” przy ulicy Wieczorków w Płońsku.

Uczniowie klasy II zawodowej, o kierunku kucharz, czytali dziecięcą literaturę, wcielając się w role znanych bajkowych postaci. Następnie, w nieoficjalnej części spotkania, dziewczęta uczyły dzieci układu tanecznego. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 28.10.2015 r. odbyły się zajęcia w ramach programu profilaktycznego „ Bliżej siebie - dalej od narkotyków, alkoholu” dla dwóch klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku (1 r i 1w) z zakresu zapobiegania uzależnieniom. Warsztaty poprowadzili pracownicy Punktu Profilaktyki Uzależnień w Płońsku: pani Elwira Konopka - koordynator działań profilaktycznych i pan Krzysztof Fabisiak - terapeuta uzależnień.

„ GIMNAZJALIŚCI U STASZICA „

Dnia 21.10.2015 w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyło się promocyjne spotkanie skierowane do uczniów klas III gimnazjum. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań, podczas którego młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznać się z kierunkami kształcenia proponowanymi w roku bieżącym przez ZS 1.

„My, dzieci z dworca Zoo” - wycieczka na spektakl

Chciałam być taka jak oni… przecież nie jestem uzależniony… czyli My, dzieci z ...

22 października 2015 r. uczniowie klas 2TŻ i 4 TS ZS nr 1 w Płońsku skorzystali z propozycji Teatru Kamienica w Warszawie i wybrali się wraz z opiekunkami p. M. Mioduszewską, A. Gizińską i E. Litewką na spektakl pt.: „My, dzieci z dworca Zoo”.

Spotkanie młodzieży z ochotnikami Jednostki Strzeleckiej

W dniu 23 października 2015 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży klas pierwszych z ZS nr 1 z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku. Dowodził nią Młodszy Inspektor pan Sebastian Milewski, wychowanek założyciela Strzelców, naszego byłego nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, Inspektora pana Stanisława Świerczewskiego. Dowodził strzelcami przez 19 lat.